Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Erdoğan Toprak: Kılıçdaroğlu'na saldırı iki saat içinde organize edildi27.4.2019 13:33:24
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, şehit cenazesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na düzenlenen saldırıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Yol TV’de yayınlanan Düzlem Programı’nda Ali Kemal Erdem’in konuğu oldu. Toprak, Ankara Çubuk’taki şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na düzenlenen saldırıya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

‘ANKARA ŞUBE’YE BİLDİRİLDİ’

CHP’li Toprak, Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı ve linç girişiminin CHP’nin şehit cenazesine gideceğini Ankara Koruma Şube’ye bildirdiği andan sonra iki saat içinde planlandığını iddia etti.

‘DERİN BİR EL VAR, BİZ ONU ÇIKARTMAYA ÇALIŞIYORUZ’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ”Bana haber verseydi gitmeyin derdim” ve ”Cenazeye gideceklerine dair beni aramadılar” sözlerini ”O zaman o koltukta niye oturuyorsun” diyerek eleştiren Toprak sözlerini söyle sürdürdü:

”Koruma müdürümüz oraya gidileceğini saat 10.03’te Ankara Koruma Şube’ye bildiriyor ve gerekli önlemlerin alınmasını istiyor. Burada vahim bir olay var. Vahim olay şu. Bu bir organizasyon. Bu organizasyon saat 10.03’te ‘Biz gideceğiz’ dedikten sonra iki saat içerisinde planlan bir organizasyon Ben bu ülkede en genç devlet bakanlığını Ecevit hükümetinde yaptım. 30’lu yaşlarda milletvekilliğini yaptım. Devleti az çok tanırım. Birkaç dönem milletvekilliği var. Başbakanlık koridorlarının tozunu yutmuş biriyim. Kimse bana diyemez ki iki saatte vatandaş orada organize oldu oraya gitti. Bunu bana kimse söylemesin. Burada derin bir el var. Biz onu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.”İLGİLİ HABERLER