Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Divriğililer 35. Pilav ve Kültür Şenliği’nde buluşuyor3.7.2019 09:48:01
Divriği Kültür Derneği Geleneksel 35.Pilav ve Kültür Şenliği 7 Temmuz 2019 Pazar günü Fatih Çeşmesi tabiat parkı, Kemerburgaz’da gerçekleşecek.

Bu yıl ALİKEV (Ali İsmail Korkmaz Eğitim Vakfı) katılımıyla gerçekleştirilecek olan şenlikte; çeşitli bölgelere ait ezgilerin seslendirilecek. Şenlikte ayrıca çocuk atölyeleri, sergiler, söyleşiler ve stant alanları bulunacak.

Dernekten etkinlikle ilgili yapılan açıklamada, ülkedeki anti-demokratik uygulamalara karşı demokrasi mücadelesi veren kurumlarla dayanışma içerisinde olunduğu ve ALİKEV'in her türlü eşitsizlikten arınmış bir dünyayı, gençliğin katılımı ile kurmak için çalıştığı belirtilerek "6.yılında gezi ruhuna destek olmaya devam eden derneğimiz, 35. Pilav ve Kültür Şenliğini, aydınlık geleceği kuracak olan gençlerin düşleri için çalışan ALİKEV’in katılımıyla gerçekleştirmeye karar vermiştir" ifadeleri kullanıldı.

Sunumunu Gizem Altunay ve Tayyar Sedef’in yapacağı programda Ender Balkır, Bandista, Aydoğan Topal, Hatice Yıldız, Bahar Doğan, Giz Sahnesi, Eşber Yağmurdereli, İsmail Saymaz, Melike Demirağ, Kadıköy Atölye, Divriği Kültür Derneği Halk Oyunları Ekibi sahne alacak.İLGİLİ HABERLER