Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

CHP'liler Eren Erdem için Silivri'de açıklama yaptı2.8.2019 15:54:48
CHP'liler 400 gündür tutuklu bulunan PM üyesi Eren Erdem için Silivri Cezaevi önünde kitlesel basın açıklaması yaptı.

400 gündür Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem için CHP'liler bir çok ilçeden otobüslerle Silivri'ye gitti. Ancak Silivri Kaymakamlığı'nın eylemi yasaklaması üzerine yola barikat kuran jandarma CHP'lilerin geçişine izin vermedi.

 

Yapılan görüşmeler sonucu kitlenin cezaevine yakın bir noktaya kadar yürümesine izin verildi. 

Burada  yapılan basın açıklamasına CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Aykut Erdoğdu ile CHP Milletvekilleri Yüksel Mansur Kılınç, Sezgin Tanrıkulu, Enis Berberoğlu, Mahmut Tanal, Atilla Sertel, Özgür Karabat, Sibel Özdemir, Candan Yüceer, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, ilçe başkanları, parti üyeleri katıldı. 

Jandarma barikatı önünde açıklama yapan  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba daha önce Ergenekon'da Balyoz'da kumpas kuranların Silivri'de yattığını anımsattı. Ağbaba şunları ifade etti:  

Bu hukuksuzluğu şiddetle kınıyoruz. AKP'nin uygulamalarına, faşizmine dün boyun eğmedik, bugün de onlara teslim olmayacağız.

Bugün İstanbul örgütümüzle birlikte buradayız. Eren Erdem için bir kez daha Silivri zindanının önündeyiz. Ömrünü FETÖ ile mücadeleye, özgürlüğe adamış Eren Erdem, FETÖ taktikleri ile hiçbir hukuku gerekçe olmadan 400 gündür hapiste tutuluyor.

Eren Erdem 400 gündür hukuksuzlukla cezaevinde tutuluyor. Dayandıkları bir gizli tanık vardı o da zaten mahkeme sürecinde ifadesinin doğru olmadığını itiraf etti. 

Açıklamanın ardından CHP'li vekillerden oluşan bir heyet Eren Erdem ile görüşmek üzere cezaevine girdi. 

 İLGİLİ HABERLER