Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

SKANDAL... 98 puan alan elendi, 62 puan alan terfi etti15.9.2019 10:10:35
TBMM'nin açtığı 'görevde yükselme sınavı'ndan 98 puan alan Güllüşan İyidoğan isimli memur mülakatta elendi. 62 puan alan hükümete yakın Memur-Sen temsilcisi ise terfi ettirildi.

Atama ve görevde yükselmelerde merkezi sınavın ardından yapılan mülakatla, hükümete yakın kişilerin önü açılırken, diğer adaylar çok daha yüksek puan alsa da doğrudan eleniyor. Bu durumun son örneği TBMM’de yaşandı.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk‘ün haberine göre TBMM’nin açtığı ‘görevde yükselme sınavı’nda yüksek puan alan birçok kişi mülakatta elendi.

 

Sınavda 98 puan alan Güllüşan İyidoğan isimli memur mülakatta elenirken, 62 puan alan Memur-Sen Büro Temsilcisi Özgür Yaydemir adlı memur ise terfi ettirildi. Yine 90’ın üzerinde puan alan birçok ismin daha mülakatta elendiği görüldü.

Sınav, CİMER ve Kamu Denetçiliği Kurumu’na şikayet edildi. Meclis Genel Sekreterliği ise 62 puan alan ismin mülakatta kazandığını doğruladı ancak “Sınavda herhangi bir sorun yoktur” demekle yetindi.

Yine yazılıda 94’er puan alan Belgin Arslanoğlu, Erdoğan Kaymak, Mutlu Ergöz, Necdet Özdemir, Remziye Dallı, 92 puan alan Aysun Güven, Ayşegül Dönmez Güzel, Buket İmamoğlu, Elmas Akbay, Gökhan Ünal, Gürhan Tuna, Mehmet  Yılmaz, Naziye Karacan, Sema Özalp, Yılmaz Ertürk de sözlüde elendiler. 90 puan alan birçok ismin de sözlüde elendiği belirtildi.İLGİLİ HABERLER