Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Trump’tan Erdoğan’a skandal mektup17.10.2019 10:39:32
ABD Başkanı Donald Trump’ın 9 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı ve skandal ifadeler içeren mektup ortaya çıktı.

Beyaz Saray tarafından doğrulanan mektupta Trump, Erdoğan’a ‘sert adam olma ve aptal olma’ diyor ve SDG ile anlaşmasını tavsiye ediyor. General Mazlum dediği terör örgütü YPG’nin liderinin kendisine yazdığı mektubu da ekte Erdoğan’a gönderen Trump, ayrıca Türkiye ekonomisini mahvedeceği tehdidini de tekrarlıyor.

İşte o mektup: 

Sayın Başkan, İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye’nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum.

Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. (SDG Komutanı) General Mazlum (Kobani) seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum. 

Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım.”

İLGİLİ HABERLER