Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

TKP doğalgaz zamlarına karşı eylem yaptı1.2.2020 15:36:14
Türkiye Komünist Partisi'nin çağrısıyla Ankara, İstanbul ve İzmir'de yüksek doğalgaz faturalarına karşı eylem yapıldı.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), bugün üç büyük kentte doğalgaz zamlarına karşı sokağa çıktı.

TKP'nin çağrısıyla yüzlerce kişi, doğalgaz faturalarına itiraz dilekçelerini iletmek üzere Ankara'da PTT Yenişehir Şubesi, İstanbul'da PTT Kadıköy Merkez Şubesi ve İzmir'de İzmirgaz Genel Müdürlük Binası önünde toplandı.

İstanbul Kadıköy PTT önünde bir araya gelen ve doğalgaz faturalarına itiraz eden TKP'liler  ''Doğalgaz zammı geri alınsın'', ''Isınma hakkı satılamaz'', ve ''Patronların düzeni, soygun düzeni'' sloganları attı. İstanbul'da itiraz dilekçelerinin verilmesinin ardından basın açıklaması yapıldı. 

 

Doğalgaz zamlarına karşı Ankara Mithapaşa'daki Yenişehir PTT önünde bir araya gelen TKP'liler, hem doğalgaz soygununa itiraz etti hem de Ensar'a para aktaran Başkentgaz'a tepki gösterdi.
"Başkent Gaz elini cebimizden çek", "Boyun eğme AKP’den hesap sor" ve "Ensar’ın foncusu hırsız Başkent Gaz" sloganlarının atıldığı basın açıklamasında bir yurttaş gelen soygun faturalarına itiraz dilekçesi verdi.

İzmir'de İzmirgaz Genel Müdürlük Binası önünde toplanan TKP'liler, "Boyun Eğme Ensar'dan hesap sor", "İnsanca ısınmak istiyoruz", "Boyun Eğme AKP'den hesap sor", "İzmirGaz elini cebimizden çek", "İnsanca bir yaşam sosyalizmde" sloganları attı.
İzmirgaz Genel Müdürlüğü'nün TKP'nin basın açıklaması sırasında binayı kapatmasından dolayı eylemciler, itiraz dilekçelerini teslim edemedi. Eyleme katılanlar, dilekçelerin pazartesi günü teslim edileceğini duyurdu.SoLİLGİLİ HABERLER