Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Sabiha Gökçen'de uçak pistten çıktı!5.2.2020 19:23:04
Sabiha Gökçen Havalimanı'na akşam saatlerinde inmeye çalışan Pegasus Havayoları'na ait İstanbul-İzmir seferini yapan uçak pistten çıktı. Uçak 3 parçaya ayrılırken, Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, can kaybı olmadığını, yaralıların tahliye edildiğini söyledi.

İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayoları'na ait uçak, deniz üzerinden iniş yaptıktan sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıktı. 

Konunun aktarılması üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Uçakta çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Hasar oluşan uçaktaki yolcular tahliye edilirken, Sabiha Gökçen Havalimanı'na inmesi gereken uçakların İstanbul Havalimanı'na yönlendirildiği öğrenildi. Üç parçaya ayrıldığı görülen uçakta ilk belirlemelere göre can kaybı olmadığı ancak yaralıların bulunduğu öğrenildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan kaza bölgesine hareket etti.

YERLİKAYA SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkan uçağa ilişkin, "Olay yerine 112 Acil, İtfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilmiş, yolcuların güvenli şekilde tahliye çalışmaları başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.

Yerlikaya, Twitter hesabından kazaya ilişkin yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"İzmir-İstanbul seferini yapan bir yolcu uçağı,Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan kısa bir süre sonra pistten çıkmıştır. Olay yerine 112 Acil, İtfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilmiş, yolcuların güvenli şekilde tahliye çalışmaları başlatılmıştır." 

BAKAN AÇIKLADI: CAN KAYBI YOK

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, uçakta 177 yolcunun bulunduğunu belirterek, şu ana kadar can kaybı olmadığını söyledi. Turhan, yaptığı açıklamada, "Şu anda yolcuların tahliyesini ekiplerimiz yapıyor. Şu ana kadar herhangi bir kayıp yok. Yaralanmalar var" dedi. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçağın pistten çıkmasına ilişkin soruşturma başlattı.İLGİLİ HABERLER