Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

İzmir’de camilerden Çav Bella marşı çalındı20.5.2020 21:14:44
İzmir İl Müftülüğü: "Yaptığımız ilk incelemede kimliği belirsiz kişiler tarafından merkezi ezan sistemine yasa dışı bir şekilde girilerek sabotaj gerçekleştirilmiştir"

 İzmir’de öğleden sonra Karşıyaka, Konak, Çiğli, Buca gibi birçok ilçedeki camilerin hoparlörlerinden İtalya halk şarkısı Bella Ciao (Çav Bella) çalındı. Sosyal medyada birçok kullanıcı o anları hesaplarından paylaştı. Olay Twitter’da gündem olurken, Ekşi Sözlük’te “20 mayıs 2020 izmir camiilerinde çav bella çalması” başlığı açıldı.

İzmir İl Müftülüğü sosyal medya hesabından ilk yaptığı açıklamada iddiaları reddetti. Ancak daha sonra bu paylaşım kaldırılarak, “Yaptığımız ilk incelemede kimliği belirsiz kişiler tarafından merkezi ezan sistemine yasa dışı bir şekilde girilerek sabotaj gerçekleştirilmiştir” açıklaması yapıldı.

Müftülük yetkilileri ise kendilerine bu konuda şehrin çeşitli yerlerinden şikayetler geldiğini belirterek, “Merkezi sistemimizin frekansına girmiş olma ihmalleri üzerinde duruyoruz. Ancak böyle bir şekilde çalınmış olabilir. Yıllar önce de yine benzer bir olay gerçekleşmiş. Araştırıyoruz, gerekli soruşturmayı yapacağız” diye konuştu.İLGİLİ HABERLER