Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yön'den Haberler

Rusya’dan Yön Radyo’ya önemli ziyaret16.5.2017 18:23:11
Rusya Federasyonu’nun önemli medya kuruluşlarından IDC-Media Holding bünyesinde bulunan Radyo Sibir’in yetkilileri Yön Radyo’yu ziyaret etti.

Radyo Sibir Yayın Yönetmeni  Pavel Shagiakhmetov, Yayın Yönetmeni Yardımcısı Anna Gadalina ve Genel Müdür Yardımcısı Aleksander Vaskin, Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç’ı ziyaret etti.

Radyo Sibir ve Yön Radyo’nun karşılıklı yayın işbirliğinin konuşulduğu görüşmede Yüksel Mansur Kılınç, Türkiye’de radyo-televizyon yayıncılığı ve yeni medya alanındaki gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Radyo Sibir Yayın Yönetmeni Yardımcısı Anna Gadalina ise 7 milyon nüfusu bulunan Sibirya bölgesinin tümüne yayın yaptıklarını belirterek Türkiye medyasını daha yakından tanıdıkça işbirliği olanaklarının gelişeceğini ve projelerin gündeme geleceğini  ifade etti.

Türkiye ile Rusya arasındaki sıcak ilişkilere de dikkat çeken Anna Gadalina, “iki ülke arasında zaman zaman sivri konular gündeme gelebiliyor. Bizim gibi medya kuruluşlarının görevi iki halkın birbirini daha yakından tanımasını sağlamak. Böylece sorunların sert yönlerini yumuşatabiliriz, dedi.

Rus konuklar Yön Radyo  yayın merkezinde incelemelerde bulunurken samimi bir atmosferde geçen ziyaret sırasında Yüksel Mansur Kılınç, konuklarına üzerinde Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun tasarımı bulunan özel bir cam işleme hediye etti.İLGİLİ HABERLER