Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Nazlı Ilıcak cezaevinde yer silmeyi öğrenmiş8.10.2017 17:33:49
Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Fethullahçı Terör Örgütü'ne destek verdiği suçlamasıyla 15 aydır tutuklu bulunan Nazlı Ilıcak'ı Bakırköy Kadın Tutukevi’nde ziyaret etti.

Fethullahçı Terör Örgütü konusunda yanıldığımı itiraf ediyorum diyen Ilıcak, "bu süreçte herkes gibi ben de geç fark ettim. İtiraf ediyorum. Burnumun dikine gittim. Uyarılara da dikkat etmedim. Demokrattım. Dindar kesimlere hep duyarlıydım. Ama bu FETÖ’de itiraf edeyim ki yanıldım. Başka bir yapılanma karşımıza çıktı. Sadece benim değil, devletin en üst katından, Genelkurmayı’na kadar." şeklinde konuştu. 

Cezaevi günlerinin nasıl geçtiğini de anlatan Ilıcak cezaevine girene kadar hiç yer silmediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Sabahları zor. Saat 08.00’de sayım için o demir kapının gözetleme deliği korkunç bir sesle açılıyor ya... Beynimiz dağılıyor. Yataktan fırlıyorum, ‘Geldim geldim’ diye bağırarak. Sonra yine yatıyorum. 11.00’de kalkıyorum. Avluda yürüyüşümü yapıyorum. 3 kişiyiz avluda. Cimnastik yapıyorum. Plastik su şişelerini doldurup ağırlık çalışıyorum. Biliyorsun ben hiç yer silmedim. Şimdi koğuşumun yerini sopalı bezle silmeyi öğrendim. O kovaların nasıl kullanıldığını bana öğrettiler. Yaşım nedeniyle süpürge yaptırmıyorlar. Kendim saçımı boyuyorum. Sürekli dua ediyorum. Vakte bağlı kalmadan 10 rekât namaz kılıyorum oturarak, dizlerim iyi değil. Allahıma dua ediyorum; kalbime öfke verme. Nefret verme Allahım. Beni çocuklarımla torunlarımla imtihan etme. Hastane yerine hapishaneye şükrediyorum Allahım. Beni bir an önce kurtar, suçlu olmadığımı anlatabilme fırsatı ver Allahım.”İLGİLİ HABERLER