Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Gökçek’e açıkça “git” dedi13.10.2017 08:45:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa etmesi sonrasında sıranın Melih Gökçek’te olduğuyla ilgili haberler ve Beştepe’deki ikili görüşmenin ardından ilk kez Gökçek’in istifasıyla ilgili net konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Sırbistan’a gerçekleştirdiği ziyaretin ardından dönüş uçağında gazetecilerin istifalarla ilgili sorularını yanıtladı.

Hürriyet’ten Fikret Bila’nın haberine göre Erdoğan Sırbistan dönüşü yaptığı açıklamalarda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifası ile ilgili soru karşısında geçtiğimiz günlerde istifasını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı işaret ederek Gökçek’in de “aynı nezaketi” göstermesini beklediğini belirtti.

Erdoğan, “Bu aynı zamanda Merkez Karar ve Yönetim Kurulumuzun da bir kararıdır. Zira Mart 2019 seçimlerine giderken bu tür değişimlerin olması gereken yerlerde, değişim iradesini partimizin üst yönetiminin ortaya koymasını özellikle arkadaşlarımız da istiyorlar. Bazı arkadaşların kenar köşe yazdıkları, ‘Seçimle gelen, seçimle gider’ veya ‘Sandıkla gelen sandıkla gider’ lafları var… Kusura bakmasınlar da; seçimle gelen seçimle gider ama bunlar bağımsız seçimle gelip bağımsız seçimle gitmiyorlar. Bunlar tabii ki bir iradenin yaptığı ön seçimler vesaire neticesinde buralara geliyorlar.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan “siz 20 sene, 23 sene, 24 sene belediye başkanlığı yapacaksınız, bazı yerlerde üç dönem belediye başkanlığı yapılacak… İlanihaye buralarda kalınacak diye bir şey yok. “ diyerek Gökçek’e göndermede bulundu.İLGİLİ HABERLER