Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yön'den Haberler

Yön Radyo İpek Yolu Ekonomik Kuşağı" etkinliğinde7.05.2018 10:04:14
Basın mensuplarının Sincan -Uygur Özerk Bölgesi'ne düzenlediği 'Çekirdek Bölgesi’ni Yakından Tanıyalım” adlı etkinlik devam ediyor.

“İpek Yolu Ekonomik Kuşağı Çekirdek Bölgesi’ni Yakından Tanıyalım” adlı etkinliğe katılan 30’dan  fazla yerli ve yabancı basın mensubu Sincan'ın tarihi, turistik, kültürel bölgelerini gezmeye devam ediyor.

“İpek Yolu Ekonomik Kuşağı Çekirdek Bölgesi’ni Yakından Tanıyalım” etkinliğine Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç ve Yön Radyo'da yayınlanan Alternaif Akım programının yapımcılarından Elif Helin Kılınç da katılıyor. 

Sincan Müzesi'ni ziyaret eden basın mensupları Sinca'ın zengin tarihi birikimini simgeleyen eserleri gördü, Sincan'ın uzun tarihi hakkında bilgiler aldı. 

Etkinliğe katılan gazetecilerden Dünya Gazetesi Ege Bölge Haber Müdürü Ahmet Usman Sincan'ın  doğu ve batı medeniyetlerinin kaynaştığı bir merkez olduğuna işaret ederek, müzede sergilenen Çin’e, antik Roma’ya ve antik Fars’a ait birbirinden ilgi çekici tarihi eserlere hayran kaldığını söyledi.    

“İpek Yolu Ekonomik Kuşağı Çekirdek Bölgesi’ni Yakından Tanıyalım” adlı etkinliğe katılan basın mensupları daha sonra Urumçi’de yer alan Çin-Avrupa Kargo Expresi Dağıtım Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Dünya Gazetesi Ege Bölge Haber Müdürü Ahmet Usman incelemede basına verdiği demeçte, Çin-Avrupa Kargo Expresi Dağıtım Merkezi sayesinde, daha önce 60 gün içinde ancak Avrupa ülkelerine varılabilen Çin menşeli ürünlerin günümüzde sadece 8 ile 12 gün kadar çok daha kısa bir süre içinde destinasyona ulaştırılabileceğine işaret etti. Usman, merkezin Kuşak ve Yol inşasına güçlü bir lojistik destek sağladığı gibi, yerel ekonominin büyümesinin yeni bir motor haline geldiğini kaydetti.

Çin-Avrupa Kargo Expresi Dağıtım Merkezi’nin bu yıl sonu itibariyle Türkiye’de şube açacağına dair haberi duymaktan sevinç duyduğuna değinen Usman, böylece Türkiye ve Çin’de lojistik çevrelerinin değişim ve işbirliğinin daha da güçlü olacağına ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesine güç katacağına inandığını söyledi. 

 İLGİLİ HABERLER