Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yön'den Haberler

Yön Radyo-CRI işbirliğinde yeni dönem…7.05.2018 19:20:25
Yön Radyo ile Çin Uluslararası Radyosu (CRI) arasında yıllardır devam eden yayın işbirliği yeni içeriklerle devam edecek.

Türkiye’yi ziyaret eden CRI heyeti ile Yön Radyo arasında yeni dönem işbirliği sözleşmesi imzalandı.

Yayın işbirliği sözleşmesine Yön Radyo adına Genel Müdür Ulaş Can, Çin Uluslararası Radyosu adına Başkan Yardımcısı Tian Yuhong imza attı.

 

CRI Başkan Yardımcısına CRI Düzenleme Komitesi Üyesi Qian Hongjiang, Yabancı İşbirliği ve İletişim Ofisi Asya-Afrika İşlerinden Sorumlu Müdürü Wang Biao, Dijital Medya Merkezi Müdürü Tang Xiaojing, İbranice Servisi Müdürü Xi Xiaoqi eşlik etti.

 

Yön Radyo Genel Müdürü Ulaş Can ile görüşen Çin Uluslararası Radyosu Başkan Yardımcısı Tian Yuhong , Yön Radyo ile CRI dostluğunun uzun yıllara dayandığını  hatırlatarak önümüzdeki dönemde yeni medya  içerikleri ile bu dostluğun karşılıklı üretimlerle daha da güçleneceğini ifade etti.

Yön Radyo Genel Müdürü Ulas Can ise Yön Radyo ile CRI işbirliğinin Çin-Türkiye ilişkilerine yaptığı katkıyı anlattı. Can, en zor zamanlarda bile iki yayın kuruluşunun karşılıklı dostluğu sürdürdüğünü belirterek bugün artık Çin ile Türkiye arasındaki ilişkilerin stratejik düzeye geldiğini ifade etti.

Yön Radyo yayın merkezinde yapılan görüşmeye, Çin Halk Cumhuriyeti Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde  bulunan Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç ise Çin’in sosyal paylaşım programı Wechat üzerinden katılarak konuklara “ülkemize hoşgeldiniz” dedi.İLGİLİ HABERLER