Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı!16.5.2018 07:42:33
Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı.

Avukat Efkan Bolaç, sosyal medya hesabı Twitter'dan oyuncu barış Atay'ın gözaltına alındığını duyurdu.

Bolaç, "Nihayet Barış Atay'ı gözaltına aldırmayı başardılar. Birilerine yargılanacaksın demek veya affetmiyorum demek ne zamandır suç oldu?" diye yazdı.

Bolaç, Evrensel’e yaptığı açıklamada Atay’ın Fatih Vatan Caddesi üzerindeki Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğünü, gözaltı gerekçesinin henüz açıklanmadığını söyledi. Bolaç, gözaltı gerekçesinin son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili olmasının yüksek ihtimal olduğunu söyledi ve evde arama yapılmadığını belirtti.

GÖZALTI SÜRESİ UZATILDI

Atay’ın gözaltı süresi 24 saat uzatılırken, Savcı Atay’ın telefonunu incelemek üzere emniyete teslim etti. Bolaç, geceyi emniyette geçirecek Atay’ın savcılık ifadesinin yarın alınacağını açıkladı.

DHA’nın haberine göre, emniyetteki işlemleri tamamlanan Barış Atay, saat 16.00 sıralarında İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü. Atay’ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçunu işlediği iddiasıyla gözaltına alındığı ve soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Barış Atay, ifadesi alınmadan yeniden emniyete gönderildi. Atay’ın avukatı Efkan Bolaç, müvekkilinin gözaltına alındığında cep telefonunun yanında olmadığını, daha sonra getirildiğini, savcının da cep telefonunun incelenmesi için Atay’ı tekrar emniyet müdürlüğüne gönderdiğini söyledi.

Oyuncular Sendikası, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Gözaltına alınan üyemiz Barış Atay’ın durumunu yerinde takip ediyoruz ve gerekçeli kararı bekliyoruz. Sürecin Takipçisiyiz #BarışAtay” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel'in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan "Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle 'torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz' falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz" diye yazmıştı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Atay'ın bu mesajı medya sonrası "Lütfen bu adama haddini bildiriniz!" başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

 

 

İLGİLİ HABERLER