Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

Orhan Gencebay MESAM'dan 'almadım' dediği o parayı almış...6.6.2018 13:13:26
Orhan Gencebay, Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’na verdiği röportajda MESAM'da üyelere toplantı başına ödenen “huzur hakkı” parasını almadığını söyleyerek alanları sert bir dille eleştirmişti. Ancak Gencebay'ın o paraları aldığı ortaya çıktı.

Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM) yönetimini Arif Sağ ve arkadaşları yeniden kazandı. MESAM’a dair Sağ’a sert suçlamalarda bulunan Orhan Gencebay bu zaferi, “Bu genel kurulu kimse kazanmamıştır. Burada sahtecilik vardır. Belki hapislik bir durum bile olabilir, bilemiyorum. Bu kadar ciddi durum. Ülkemiz böyle saçmalıklarla muhatap olamaz. Bu bir hak cinayeti” diye yorumladı. 

Orhan Gencebay, Arif Sağ’a “hapislik” tehdidini Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’na verdiği röportajda yaptı.

Lakin…

Pazar günü yayımlanan ilgili röportajda çarpıcı bir bölüm daha vardı. 

Konu; MESAM’da üyelere toplantı başına ödenen “huzur hakkı” parasıydı. 

Bakın Orhan Gencebay ne diyordu: 

“(…) MSG’nin, MESAM’ın, MÜYORBİR’in, MÜYAP’ın aslında bu yasa için birlik olması gerekmiyor mu? Halbuki bu kurumlarda sadece koltuk savaşı veriliyor.

- Ben hiçbir zaman bu savaşın içinde olmadım. Beni başkan yapmak istediklerinde de kaçtım. Yönetim kurulundan 8-10 yıl önce ayrıldım. Elimden gelen her şeyi yaptım MESAM için. Yıllarca hiçbir huzur hakkı lafı etmeden hizmet vermiş biriyim.

Huzur hakkı almaz mıydınız?

- Hiçbir zaman istemedik. Huzur hakkı almak için buraya gelenlerden ne köy olur ne de kasaba. Para için gelmek isteyen çok kişi var, bunlara sinirleniyorum ve üzülüyorum. Bir sanatçının buna ihtiyaç duyması beni üzüyor. Camia bitmiş, sektörümüz çökmüş durumda. (…)”

GENCEBAY O PARAYI ALMIŞ...

Odatv, Gencebay'ın almadığını söylediği parayı aldığını gösteren bir belge yayınladı. Odatv'nin haberinde şu ifadeler kullanıldı:

Orhan Gencebay huzur hakkı almadığını söylüyor ve hatta alanları çok sert bir dille eleştiriyordu. 

Peki, gerçek Gencebay’ın dediği gibi miydi? 

Yani Gencebay MESAM’dan huzur hakkı parası almamış mıydı? 

9 Şubat 2018 tarihli belgeyle yanıt verelim… 

Orhan Gencebay’ın, 5 toplantı için MESAM’dan aldığı 3.550 TL’lik huzur hakkı makbuzunu yayımlayalım. 

İşte Orhan Gencebay imzalı o belge:İLGİLİ HABERLER