Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

Arif Sağ açıkladı: Orhan Gencebay MESAM'dan ne kadar para almış...13.06.2018 17:34:36
Orhan Gencebay'ın Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Yönetim Kurulu üyesiyken 'huzur hakkı'yla ilgili "Hiçbir zaman istemedik. Huzur hakkı almak için buraya gelenlerden ne köy olur ne de kasaba" açıklamasına Arif Sağ'dan cevap geldi.

MESAM’da görevden alındıktan sonra, üyelerin oylarıyla görevlerine geri dönen ve yönetim kuruluna tekrardan seçilen Arif Sağ, Orhan Gencebay’ın MESAM’daki görevi süresince ‘huzur hakkı’ almadığına dair açıklamasına cevap verdi. Kamuoyuna yansıyan makbuzların sahte olmadığını ifade eden Sağ, MESAM kayıtlarındaki belgelere baktıklarını ve Gencebay’ın MESAM’dan kaç para aldığını saptadıklarını açıkladı.

"78 BİN TL ÖDEME YAPILDI"

“MESAM Tüzüğü gereği üst kurullarda görev yapan üyelere, toplantı sonunda düzenlenecek tutanak esas alınarak mutlaka makbuz karşılığında huzur hakkı ödemesi yapılmaktadır” diyen Sağ, şu açıklamayı yaptı: “Kurum kayıtlarımıza göre; MESAM Eski Başkanı Orhan Gencebay'ın, 2016 ve 2017 yılları içinde toplam 114 toplantıya katıldığı, bu toplantılar nedeniyle imzalı makbuz karşılığında kendisine toplam 78 bin 62 TL huzur hakkı ödemesi yapıldığı açıkça tespit edilmektedir.”

SUAT SUNA AÇIKLAMASI

Sağ, kayyum tartışmalarından önce Haysiyet Kurulu’na sevk edilen Suat Suna ile ilgili de bir açıklama yaptı. Suna’nın kurula sevkine tepki gösteren Orhan Gencebay ve Ahmet Selçuk İlkan'ın da konuyla ilgili kabul yönünde imzalarının bulunduğunu ifade eden Sağ, “Oy çokluğu ile alınan bir yönetim kurulu kararı ile Haysiyet Kuruluna sevk edilmiştir. Kurumumuzun şeffaflık ilkesine gösterdiği hassasiyet gereği, belgelere dayanan doğru bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması gerektiği inancı ile bilgilerinize sunulur” dedi.İLGİLİ HABERLER