Bizi takip edin
Bizi takip edin
Afrin Harekâtı

Terör örgütü YPG'den Afrin açıklaması: "Yeni bir plan yapıyoruz"21.7.2018 14:42:00
Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu olan YPG'nin yöneticilerinden Afrin Kantonu Eş Başkanı Hevi İbrahim Mistefa, “YPG Afrin’den tamamen çekilmedi. Afrin’i kurtarmak için yeni bir plan yapıyoruz” dedi.

Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e düzenlediği operasyonun ardından yeni arayışlar içerisine girdi.

YPG’nin Afrin Kantonu Eş Başkanı Hevi İbrahim Mistefakendilerine yakın medya organlarından açıklama yaparak, “YPG Afrin’den tamamen çekilmedi. Afrin’i kurtarmak için yeni bir plan yapıyoruz. Bunun için konferanslar, özel toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bir aksilik çıkmazsa çok yakın bir zamanda bu hamleler gerçekleşecektir” ifadelerini kullandı.

YPG'nin kadınlardan oluşan ordusu olan YPJ'nin bir komutanı da  geçtiğimiz günlerde, “YPG/YPJ Afrin’de gerilla tarzı savaşıyor. ÖSO’nun çok sayıda lideri son günlerde YPG tarafında öldürüldü” iddiasında bulunmuştu.

Geçtiğimiz günlerde ise İngiltere'nin haftalık dergilerinden Economist, "Türkiye, Afrin'de barışı korumakta zorlanıyor" başlığıyla yayımladığı makalede, Afrin halkının Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı askerlerinden memnun olduğunu ancak ordunun desteklediği 'Türkmen ve Arap militanlardan' işe şikâyet ettiklerini yazmıştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Mart ayında düzenlenen operasyon sonucunda Afrin kent merkezini ele geçirmişti.

 İLGİLİ HABERLER