Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Ordu’da dere yatağındaki kaçak binalar yıkılacak10.8.2018 22:15:54
Günlerdir sel felaketiyle boğuşan Karadeniz kenti Ordu’da hasar tespit çalışmalarına geçildi. Kentte dere yatağına yapılan kaçak binalar da yıkılacak.

Ordu’da önceki günkü sağanağın ardından meydana gelen sel ve heyelanda bir kişi hayatını kaybetmiş, yedi kişi yaralanmış, çok sayıda ilçede sokaklar nehre dönmüş, evleri ve işyerlerini su basmıştı. Sel felaketinde yollar ve köprüler de zarar görmüştü.

Bölgedeki hasar tespit ve onarım çalışmaları devam ediyor. Yağışın durmasıyla birlikte bölgedeki derelerin su seviyeleri azaldı. Ancak aşırı yağmur kaynaklı  toprağın suya doymasıyla nedeniyle heyelanla ilgili risk devam ediyor.

Özellikle Fatsa, Ünye, İkizce ve Çatalpınar ilçelerinde meydana gelen taşkınlar sonrasında su baskını yaşanan ev ve işyerlerinde temizlik çalışmaları sürüyor. Hasar gören yolların da tamiratının başladığı belirtildi.

Ayrıca heyelan ve yıkılan köprüler nedeniyle ulaşımda aksama yaşanan yollarda da kontrollü olarak trafik akışı sağlanıyor. Bu bölgelerde de yollarda da temizlik çalışmaları devam ediyor.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Arslan Soydan ve Hasan Kozoğlu ile oda üyeleri Ünye ilçesindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulunarak durum tespiti yaptı.

Ünye’de sel nedeniyle kısmen yıkılan Cevizdere Köprüsü’nde çalışmalar bugün de devam etti. Ünye Belediyesi tarafından sel sularıyla Karadeniz’e ulaşan ağaç parçaları da sahilden iş makineleriyle temizlenmeye çalışılıyor.İLGİLİ HABERLER