Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Tanınmış iş insanı vefat etti25.05.2019 13:52:28
Saruhan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Türk TV’nin sahibi, iş insanı Necati Saruhan vefat etti.

Kalp krizi geçirerek vefat eden Necati Saruhan’ın cenazesi, yarın Üsküdar Altunizade İlahiyat Cami’nde öğlen namazına müteakip kaldırılacak.

SARUHAN HOLDİNG’İN KISA TARİHİ

Saruhan Holding’in temeli, 1947 yılında Hakkı Saruhan'ın Rize'de açtığı mağaza ile atıldı. 1970 yılında Saruhan Ailesi'nin ikinci neslinin yeni bir vizyon geliştirerek İstanbul'da farklı alanlardaki girişimleri sayesinde daha kapsamlı bir yapı halini aldı.

Alçak ve yüksek gerilimli elektrik malzemeleri satışıyla başlayan ticaret; elektrikli ev aletleri, endüstriyel temizlik makineleri, her türlü toz ve sıvı deterjanların ithalatıyla devam etti.

1985 yılına gelindiğinde, Saruhan Holding, Alman Fakir Hausgeräte ve Nilco markalarının Türkiye ve yakın coğrafyasının genel distribütörü oldu. Bu birliktelik bir süre sonra kurulacak ilk fabrikanın da zeminini oluşturdu. 1996 yılında Saruhan Holding, Çorlu'da kendine ait makine fabrikasını kurarak, Alman mühendislerle birlikte üretilen sanayi tipi temizlik makinelerini dünyaya ihraç etmeye başladı.İLGİLİ HABERLER