Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi'nin iftarına katıldı25.5.2019 23:27:15
İstanbul'un seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu ve AKP'nin İBB Başkan adayı Binali Yıldırım'ın davet edildiği Saadet Partisi'nin (SP) iftar programına sadece İmamoğlu katıldı. AKP'nin adayı Yıldırım ise telgraf göndermekle yetindi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi'nin Şişli'de bir otelde düzenlediği geleneksel iftar etkinliğine katıldı. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin'in eşlik ettiği İmamoğlu'nu, Saadet Partisi İBB başkan adayı Necdet Gökçınar karşıladı.

Salona daha sonra gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İmamoğlu ve Gökçınar'ın bulunduğu masada oturdu. Aynı masada, 8'nci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal da yer aldı. AK Parti İstanbul Belediye başkan adayı Binali Yıldırım, başka bir programı olduğu gerekçesiyle tebrik mesajı yolladı.

Ezan okunmasıyla yaklaşık 700 katılımcı oruçlarını açtı. İftarın ardından konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim yaptı.

''HEPİNİZE HAYIRLI RAMAZANLAR DİLİYORUM''

Ardından sözü alan İmamoğlu, kendisine yapılan davetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İmamoğlu, ''Ramazan ayı bir bereket, arınma ve paylaşma ayıdır. En güzel duygularla yaşamak umarım hepimize nasip olur. Bu güzel ülkenin insanlarının inançlarını en derinde hissettiği aydır Ramazan ayı. Bu ayda, her zamankinden daha fazla titiz bir şekilde konuşmayı, insanlığa mesaj verirken en hassas biçimde cümleleri kurmayı vazife edinmeliyiz. 

Ben, İstanbul'umuzda önümüzdeki seçimlerin, şehrimize, 16 milyon insanımıza ve tabii ki 82 milyonluk ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Umarım bu süreci en arınmış, en temiz şekliyle geçirir ve günün sonunda en iyi şekilde neticeyi halkımıza emanet ederiz. Bu duygularımla Ramazan ayında idrak edeceğimiz Kadir Gecemiz ve bayramımız şimdiden mübarek olsun.

Bayramlar, ziyaretleri gerektirir, uzun yolculuklar yaptırır hepimize bazen. Tatil de uzun ama bir sorumluluğu var İstanbulluların. Hayırlısıyla tatillerinden sağlıklı, sıhhatli bir şekilde dönüp, vatandaşlık sorumluluğunu yerine getirmesini diliyorum. Hepinize tekrar hayırlı Ramazanalar diliyorum'' dedi. İmamoğlu'nun ardından Gökçınar ve Karamollaoğlu da birer konuşma yaptı.İLGİLİ HABERLER