Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

Acar Sanchez Iniesta'dan bir ilk roman: “Dergah - Dağın Saklı Yüzü”6.8.2019 23:16:30
Barcelona’da yaşayan Acar Sanchez Iniesta, ilk romanı “Dergah - Dağın Saklı Yüzü” adlı kitabıyla edebiyat dünyasına “merhaba” diyor.

Chiviyazıları Yayınevi tarafından yayımlanan “Dergah - Dağın Saklı Yüzü” okuru aynı coğrafyaların farklı dönemlerine götürüyor. Acar Sanchez Iniesta unutulmuş, hatırlanması yasaklanmış ve verilmiş sözlerin arasındaki gerçeklere odaklanıyor.

Amerika’da yaşayan emekli asker John Gable, ülkesinin haber bülteninde yayınlanan küçük bir haberin peşine düşer. Haber onu hem kendi geçmişine hem de günümüz Türkiye’sine taşıyacaktır. Çünkü o küçük, kimsenin umursamayacağı haber John Gable’ın herkesten sakladığı bir sırdır.

John Gable’ın binlerce kilometrelik yolculuğu onu geçmişin sırlarıyla birlikte Binbaşı Cem Elvan ve emir eri İsmail ile karşı karşıya getirecek ve bu karşılaşma hepsinin hayatını bir daha geri dönülmeyecek şekilde değiştirecektir.

Acar Sanchez Iniesta ilk romanı “Dergah - Dağın Saklı Yüzü”nde bir Türkiye manzarası çiziyor. Bir Amerikalının oryantalist bakışının ardına Türkiye’nin farklı dönemlerinde yaşanan gerçeklerin altını çiziyor.

İLGİLİ HABERLER