Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

İstanbul'da sel, can aldı...17.8.2019 16:49:52
Kuvvetli sağanak yağışın etkisi altına giren İstanbul'da yolları ve alt geçitleri su bastı, tramvay ve vapur seferleri durdu. Su basan Unkapanı alt geçidindeki tahliye işlemleri sırasında bir kişinin cansız bedeni bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), il genelinde etkili olan sağanak nedeniyle metrekareye ortalama 30-40 kilogram yağış düştüğünü bildirdi. 

ALT GEÇİTTEKİ ÇARŞIYI SU BASTI

Sağanak yağışın en yoğun etkilerinin görüldüğü yerlerden biri Eminönü oldu. Eminönü alt geçitte bulunan çarşıyı su bastı. Çarşıya dolan su nedeniyle işyerleri su altında kaldı.

 ALT GEÇİTTE CANSIZ BEDEN BULUNDU

Öte yandan İstanbul'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Unkapanı alt geçidini su bastı. Ekiplerin su tahliye çalışmaları sırasında alt geçitte cansız bir beden bulundu. 

Alınan bilgiye göre, alt geçitte su tahliyesi yapan İSKİ ekipleri, suyun içinde bir erkeğe ait ceset olduğunu fark ederek, polise haber verdi. Boğulduğu tahmin edilen kişinin üzerinden kimlik çıkmadı. 

Yapılacak incelemenin ardından ceset, Adli Tıp Kurumu morguna götürülecek. 

KAPALIÇARŞI'YI SU BASTI, KURBAĞALIDERE'DE TEKNE BATTI

Tarihi Kapalıçarşı da şiddetli yağıştan etkilendi. Kapalıçarşı'nın içinde su baskınları yaşandı. Esnaf kendi imkanlarıyla suyu tahliye etmeye çalıştı.

Sağanak sonrası Kurbağalıdere'nin debisinin artması nedeniyle tekneler sürüklendi. Bir teknenin batma anı da amatör kameralara yansıdı.

 İLGİLİ HABERLER