Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

CHP'liler Tank Palet nöbetinden seslendi: Günaydın Türkiye!21.8.2019 09:22:07
CHP'nin, Tank Palet Fabrikası'nın Katar Ordusu'na satılmasına karşı başlatığı 12 saatlik nöbet sabah 06.00'da yapılan açıklama ile tamamlandı.

Sakarya'da ‘Tank Palet Fabrikası' olarak bilinen 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü'nün özelleştirme yolu ile Katar Ordusu'na kiralanması işlemlerinin tekrar başlaması üzerine CHP Sakarya'da 12 saat süren nöbet eylemi yaptı.  

Sakarya Kent Meydanı'nda dün akşam saat 18.00'da başlayan nöbet gece boyunca devam etti. Sabaha doğru yağmur altında devam eden nöbet saat 06.00'da yapılan açıklama ile tamamlandı.

Açıklamayı yapan CHP Grup Başkan Vekili  ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,  Bir, Kaz Dağları'nda çıkarılan altın neden Kanada firmasına veriliyor? İkinci sorumuz; 1975 yımlında kurulan Tank Palet Fabrikası neden milli sermaye ile birlikte büyümüyor da Katar Ordusu'na peşkeş çekiliyor? diye sordu. 

 

İlk önce yağmur yağdı, sonra trafo patladı diyen Özkoç, Ama arkadaşlarımız buradan ayrılmadan eylemlerine devam ettiler diyerek nöbete katılanlara tek tek teşekkür etti. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise "bu iş burada bitmedi. Günaydın Türkiye, günaydın duymayanlar diyoruz. Bunu tüm Türkiye'ye duyuracağız şeklinde konuştu. 

 Oturma eylemine aralarında CHP Grup Başkanvekilleri Engin Özkoç, Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcıları Onursal Adıgüzel, Orhan Sarıbal, Veli Ağbaba, Seyit Torun, Fethi Açıkel, Tuncay Özkan ile Milletvekilleri Yüksel Mansur Kılınç, Sibel Özdemir, Mehmet Ali Çelebi, Mahmut Tanal, Nurhayat Altaca, Tahsin Tarhan, Gökan Zeybek, Kani Beko, Ali Mahir Başarır'ın da bulunduğu çok sayıda CHP'li, Demokratik Kitle Örgütü temsilcisi ve vatandaşlar katıldı. İLGİLİ HABERLER