Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yön'den Haberler

CHP Milletvekili Kılınç: ÇKP ile işbirliğini yoğunlaştıracağız3.9.2019 19:50:54
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Çin Komünist Partisi ile farklı alanlardaki işbirliğini yoğunlaştırmaya, bu sayede iki ülke ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlamaya hazır olduklarını açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç başkanlığında, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Turnalı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ali Haydar Kahraman'dan oluşan CHP heyeti, Çin Komünist Partisi'nin davetlisi olarak Çin Halk Cumhuriyeti'ne gitti.

Heyet, Çin'in başkenti Pekin'de altı günlük ziyaretine başladı.

Shanghai ve Hangzhou kentlerinde de temaslarda bulunacak heyetin ziyareti kapsamında, partiler arası iş birliğinin pekiştirilmesi, kentsel planlama ve yerel yönetimler arası temasların güçlendirilmesi gibi konular ele alınacak.

 

Pekin'de Çin Medya Grubu muhabirine özel açıklamalarda bulunan Yüksel Mansur Kılınç, ÇKP yetkilileriyle verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini kaydetti.

İki ülkenin siyaset, ticaret, güvenlik, kültür ve medya gibi alanlardaki iş birliğinin geniş bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Kılınç, CHP'nin önümüzdeki günlerde belediyeler aracılığıyla Çin tarafıyla çeşitli alanlardaki iş birliğini yoğunlaştıracağını dile getirdi.

 

Kılınç, ayrıca Hong Kong'da son dönemde yaşanan şiddet olayları nedeniyle üzüntü duyduklarını, Çin hükümetinin mevcut sorunları çözme becerisine sahip olduğuna inandıklarını sözlerine ekledi.İLGİLİ HABERLER