Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP'den Trump'a sert tepki17.10.2019 14:24:55
"Bu kağıt parçasının muhatabı AKP Genel Başkanı Erdoğan değil, Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Türkiye Cumhuriyeti böyle bir küstahlığı hiçbir zaman kabul etmemiştir, etmemelidir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Öztrak, Donald Trump'ın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği mektuba tepki gösterdi. Öztrak, "Hak ettiği yanıt verilmediği müddetçe küstahlık artacaktır." ifadelerini kullandı. 

Öztrak'ın açıklamasının satır başları:

Erdoğan BOP başkanlığına soyunmuştur. Bu görevi verenler Erdoğan'a PKK'nın Suriye'deki başıyla pazarlık masasına otur demektedirler. Bir de ABD Başkanı'nın yazdığı paçavranın yer aldığı görülmektedir.

ABD Başkanı'nın Suriye'deki teröristlerle mektup arkadaşlığı yaptığı görülmektedir. Umarım, Erdoğan bu paçavrayı okumamıştır. Müttfefiklik hukukuna sığmamaktadır. Hak ettiği yanıt verilmediği müddetçe küstahlık artacaktır.

Erdoğan'ın küstahlığı görmeyip tevile yeltenmesi ağırımıza gitmektedir. Rezalate Barış Pınarı Harekatı ile cevap verdik demektedir. 9 Ekim 16'da başlamıştır. ABD'de saaat 9'dur. Mesai yeni başlamıştır. Kağıt parçası harekat başladıktan sonra gönderilmiştir. Buna daha henüz gerekli cevap verilmeştir. Bu müsvedde sahibine derhal iade edilmelidir.İLGİLİ HABERLER