Bizi takip edin
Bizi takip edin
Spor

Kılıçdaroğlu: İstanbul örgütümüz, seçimlerde gösterdiği dayanışmayı sporda da gösterdi9.11.2019 22:06:07
CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen voleybol turnuvasında rakibi Beylikdüzü'nü 2-0 yenerek şampiyon olan CHP Sultangazi İlçe Örgütü, kupayı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun elinden aldı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ve 39 ilçe örgütünün mücadele ettiği İstanbul Kupası Voleybol Turnuvası oynanan final ve üçüncülük karşılaşmalarıyla sona erdi. Final maçını izleyenler arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, İstanbul Milletvekilleri Yüksel Mansur Kılınç, Atıf Hamzaçebi, Özgür Karabat, Erdoğan Toprak, Gökan Zeybek, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile çok sayıda il ve ilçe yöneticisi de vardı.

 

Büyük çekişmeye sahne olan ve seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği final müsabakasında Sultangazi İlçe Örgütü, Beylikdüzü İlçe Örgütü'nü 25-19 ve 25-14 biten iki set sonucunda mağlup ederek kupaya uzandı. Şampiyonluk sevincini taraftarıyla kutlayan Sultangazi İlçe Örgütü madalyalarını İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun; şampiyonluk kupasını ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden aldı. Turnuva boyunca dört kadın sporcu ile mücadele eden Kadıköy İlçe Örgütü ise "En centilmen takım" ödülünün sahibi oldu.

 

Zorlu müsabaka sonrası şampiyonluğa uzanan Sultangazi İlçe Örgütü, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu Selanik gezisi ödülünü kazanırken; ikinci olan Beylikdüzü İlçe Örgütü İzmir, üçüncülük maçında Tuzla İlçe Örgütü'nü 2-0 ile geçen ve turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan Maltepe İlçe Örgütü ise Bursa gezisi biletinin sahibi oldu.

“İstanbul il örgütü çok önemli başarılara imza attı”

Kupa seromonisinde kürsüye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "İstanbul örgütümle gurur duyuyorum. Onlar çok önemli başarılara imza atıp bize çok önemli bir başarı tattırdılar. İstanbul örgütümüz, seçim sürecinde gösterdiği başarının bir başka örneğini sporda da gösterdi. Yerel siyasette ve sporda büyük başarılar elde ettik. Şimdi çıtayı daha yukarıya taşıyacağız ve Türkiye'ye demokrasiyi getireceğiz" diye konuştu.

 

"Galibiyet ya da mağlubiyet ile değil dostlukla biten maçlar"

Baştan sona büyük bir dostluk ve centilmenlik çerçevesinde gerçekleşen turnuvanın ödül töreninde konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, "Kazanılan başarılar, kupalar, madalyalar zamanla unutulup gidebilir ama dostluklar, dayanışmalar ve centilmenlikler sonsuza kadar devam eder. Spor dostluktur, sağlıktır ve en güzel yaşam tarzıdır. ‘Galibiyet ya da mağlubiyet ile değil dostlukla biten maçlar’ mottosuyla startını verdiğimiz turnuvamıza katılan, parkede veya tribünde ter döken, emek veren tüm örgütüme teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız" dedi.

 

İLGİLİ HABERLER