Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

Ekonomist Zelyut'a gözaltı2.12.2019 13:52:00
Evren Devrim Zelyut sabah saatlerinde İstanbul Terörle Mücadele Şubesi polisleri tarafından evinden gözaltına alındı. Zelyut, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Ekonomist Evren Devrim Zelyut, CİMER’e yapılan bir şikayet gerekçe gösterilerek gözaltına alındı. Avrasya Yatırım Stratejisti Zelyut, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bahçelievler Terörle Mücadele ekipleri tarafından evimden alındım. Teröristlik yapıyormuşum… Basın savcısı konuyla ilgilenmiyor… Terör savcısını bekliyoruz… Ne günlere kaldık… Karakolda bekliyorum… Şikayet konusu, halkı devlete karşı kin ve nefrete sürükleyecek yayınlar yapmam olarak belirtildi. Savcılığın emri ile yürütülen soruşturmada ifadem alındı. Yazılarımın ve Avrasya Yatırım’daki videolarımın anayasanın ifade özgürlüğü içinde olduğunu söyledim. Hakkımdaki şikayetin iftira olduğunu belirttim” mesajlarını paylaştı.

İfade işleminin ardından serbest bırakılan gazeteci Rıza Zelyut’un oğlu Zelyut “Üzücü olan benim ekonomi yorumlarımın terör suçu gibi gösterilme çabasıdır” dedi.

Youtube’da ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Zelyut, son olarak ‘Reis’e 2020’de 3 darbe vurulacak!’ başlıklı bir video yayımlamış ve bunları ‘ilk darbe ekonomi, ikinci darbe babacan, üçüncü darbe Trump” başlıklarıyla sıralamıştı.

İLGİLİ HABERLER