Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP İstanbul ve İzmir’de ilçe kongreleri heyecanı22.12.2019 22:09:08
Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe kongreleri süreci devam ediyor. Bu haftasonu İstanbul ve İzmir’de bir çok ilçede kongre heyecanı yaşandı.

İstanbul

İstanbul’da dün Şile’de bugün ise Şişli, Esenler, Bahçelievler, Sultanbeyli, Avcılar, Sancaktepe, ve Küçükçekmece’de ilçe kongreleri yapıldı.

Şişli İlçesi'nde gerçekleştirilen seçimde tek aday olan mevcut İlçe Başkanı Oya Akman yeniden seçildi.

Esenler'de iki aday yarıştı. Mevcut İlçe Başkanı Başkan Bülent Ütebay 187 alarak yeniden başkan seçildi. Rakibi Cemal Kaya: 162 oyda kaldı.

Bahçelievler İlçesi'nde gerçekleştirilen seçimde tek aday olan mevcut İlçe Başkanı Özgür Çelik yeniden seçildi.

Avcılar İlçesi'nde gerçekleştirilen seçimde CHP'de 2 aday yarıştı.Mevcut Başkan Erdal Nas 207 oy alarak yeniden CHP Avcılar İlçe Başkanı seçildi. Diğer aday Ali Ekber Çelik ise ise 167 oy aldı.

Sancaktepe İlçesi'nde gerçekleştirilen seçimde CHP'de 2 aday yarıştı.Mevcut Başkan Muharrem Aydın 241 oy alarak yeniden CHP Sancaktepe İlçe Başkanı seçildi. Diğer aday Daimi Derin ise ise 162 oy aldı.

Sultanbeyli’de iş insanı Hayati Bozkaya 58 oy alarak CHP Sultanbeyli'nin yeni İlçe Başkanı oldu.Mevcut İlçe Başkanı Murat Kantekin ise 56 oy aldı.

Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen seçimde CHP'de 2 aday yarıştı.Mevcut Başkan Taşkın Özer 322 oy alarak yeniden CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı seçildi. Diğer aday Ali Dalgın ise 58 oy aldı.

Küçükçekmece İlçesi'nde gerçekleştirilen seçimde CHP'de 2 aday yarıştı.Mevcut Başkan Turgay Özcan 226 oy alarak yeniden CHP Küçükçekmece İlçe Başkanı seçildi. Diğer aday Kasım İvgen ise ise 191 oy aldı.

Şile İlçe Başkanı olmak için 3 aday yarıştı. Kongreyi İbrahim Çelik kazandı.

 

İzmir

CHP İzmir'de dün Bayraklı, Karabağlar, Foça ve Çeşme'de, bugün Konak, Kemalpaşa, Gaziemir ve Menderes’te ipi göğüsleyenler belli oldu.

Foça İlçe Kongresi’nde ilçe yöneticisi Ayla Yılmaz ile Foça Belediyesi eski Başkanı Nihat Dirim yarıştı.68 delege oyuyla Ayla Yılmaz Foça’nın yeni ilçe başkanı oldu. Foça Belediyesi eski Başkanı Nihat Dirim ise 53 delege oyu aldı.

Çeşme’de mevcut İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar’ı kongreye tek aday olarak girdi. 195 delegeden 158’i oy kullanırken, Kavasoğullar’ı 152 oy alarak başkan seçildi.

Karabağlar’da İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ile Eski İl Başkan Yardımcısı Mehmet Türkbay yarıştı.Sandıkta Türkbay 198 oy alırken, Yıldız 195 oyda kaldı.

Kemalpaşa Kongresi'nde İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ile Ahmet Cemil Balyeli yarıştı. Sandıktan 138 oy alan Ahmet Cemil Balyeli CHP Kemalpaşa'nın yeni başkanı olurken, Ayçil ise 132 oyda kalarak koltuğunu kaybetti. 

Konak İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve eski meclis üyesi Ahmet Karadağ rekabeti yaşandı. Seçim sonunda 229 oy alan Çağrı Gruşçu kazanırken, rakibi Ahmet Karadağ 171 oyda kaldı.

Gaziemir İlçe Kongresi'nde mevcut Başkan Kasım Özkan ile Ali Rıza Türkmen yarıştı. Özkan delegelerin 208'inin oyunu alarak seçimi kazanırken, rakibi Türkmen 152 oyda kaldı.

Menderes İlçe Kongresi’nde mevcut Başkan Gizem Candan ile Güler Yılmaz yarıştı…Gizem Candan 209 oy alrak seçimi kazandı. Güler Yılmaz 57 oy aldı, 3 oy da geçersiz sayıldı.

İLGİLİ HABERLER