Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Öztrak: Kendi insanlarının sesini duymuyor da, taa ABD’deki insanların sesini işitiyor1.6.2020 17:21:27
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kabinenin uyumsuzluk yaşadığını ifade ederek "Atalar 'Mühür kimdeyse, Süleyman odur' demiş. Bakalım mühür kimde, Süleyman kim göreceğiz" dedi.

Öztrak, CHP genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında ABD'de George Floyd'un polis tarafından öldürülmesine gönderme yaparak "Sarayın kibirli başının Amerikalıların nefesine gösterdiği hassasiyetin aynısını, kendi yurttaşlarının nefesine de göstermesini bekliyoruz" dedi. Öztrak, gençlerin, kadınların, esnafın, çiftçinin nefesinin giderek kesildiğini söyledi.

Öztrak konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Sarayın kibirli başının Amerikalıların nefesine gösterdiği hassasiyetin aynısını, kendi yurttaşlarının nefesine de göstermesini bekliyoruz.  Ekonomik krizde işsiz kalan yurttaşlarımız, iş bulmaktan umudunu kesip evlerinde oturan gençlerimiz, kadınlarımız, esnafımız, çiftçimiz, ücretsiz izine zorladığınız, çalışanlarımızın nefesi giderek kesiliyor. Ama saray yani başındaki kendi insanlarının sesini duymuyor da, okyanusun ötesinde, taa ABD’deki insanların sesini işitiyor. Bir de 'mafyatik trol siyasetiyle'."

CHP Sözcüsü İzmir'de cami mineralarinden müzik çalınması olayını yapanların hala ortaya çıkarılmadığını da hatırlattı. Öztrak "Nefesi ve sesini kesmeye çalıştıkları yurttaşlarımız, partililerimiz var. İzmir’de bayram gününde boşu boşuna hapiste tutulan partilimiz, nihayet serbest bırakıldı. Ama minarelerden müzik yayını yapan provokatörler hala ortada yok. Adana Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Eren Yıldırım ise halen içerde. Erdoğan’ın Eren için yaptığı mesnetsiz suçlamaları ise İçişleri Bakanı boşa çıkardı" şeklinde konuştu. 

Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Turizm Bakanı ve İçişleri Bakanı ile uyumsuzluk yaşadığını da ifade ederek şöyle konuştu:

"Erdoğan ile kabinesi arasındaki uyumsuzluk artık iyiden iyiye su üstüne çıkmaya başladı. AK Parti Genel Başkanı son olarak  'Bazı kendini bilmezler İstanbul’un fethini işgal olarak tanımlamaya çalışıyor' diyerek kendi Turizm Bakanına fırça attı. Yine Erdoğan, kaç gündür 'Darbe, darbe' diye ter ter tepinirken, kendi İçişleri Bakanı, 'Darbe teorisi üzerinden siyaset yapmaya çalışanlar Türkiye'nin bugününden kopuklar' dedi. Ne diyelim… Atalar 'Mühür kimdeyse, Süleyman odur' demiş. Bakalım mühür kimde, Süleyman kim göreceğiz."İLGİLİ HABERLER