Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Bakan Soylu "Silah yok" demişti, korumadan itiraf geldi2.6.2020 17:14:05
İddianamede koruma B. Y. kaymakamı korumak için silahını çektiğini, mermiyi namluya verdiğini, kimseye doğrultmadığını söyledi.

CHP Adana Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım hakkındaki iddianame hazırlandı. Yüreğir Kaymakamı Ozan Bingöl'ün mağdur ve koruması B. Y.’nin müşteki sıfatıyla yer aldığı iddianamede Yıldırım’a “görevi yaptırmamak için direnme ve hakaret” suçlaması yöneltilirken, Yıldırım’ın yanındaki 4 kişi hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi. İddianamede koruma B. Y. kaymakamı korumak için silahını çektiğini, mermiyi namluya verdiğini, kimseye doğrultmadığını söyledi.

ERDOĞAN PKK BENZETMESİ YAPMIŞ, SOYLU "SİLAH YOK" DEMİŞTİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  “PKK” benzetmesi yapmasının ardından tutuklanan Yıldırım ailesininin karıştığı olayla ilgili görüntüler yayınlanmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir silah hadisesi filan yok. Böyle bir görüntü de böyle bir durum da yok. O esnada kaymakama yönelik bir hal söz konusu olunca koruma polisi orada müdahale ediyor. Sonra orada darbediliyor zaten" demişti.İLGİLİ HABERLER