Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

Onur Akın ile Rubato'dan düet24.6.2020 22:24:12
Sanatçı Onur Akın ve Rubato’dan düet: ‘Ağlayınca Balıklar’ müzikseverlerle buluştu.

Onur Akın ve Rubato grubunun düet yaptığı ‘Ağlayınca Balıklar’ adlı şarkı, tüm dijital platformlardan müzikseverler ile buluştu. Akın, “Bu zorlu pandemi sürecinde müziğin iyileştirici gücüne inanıyoruz ve çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Bugüne kadar ‘Seviyorum Seni’, ‘Gaybana Geceler’, ‘Bekle Bizi İstanbul’, ‘Yağmur Yüreklim’, ‘Asi ve Mavi’, ‘Bana Bir Gül Ver’, ‘Geceyi Sana Yazdım’ ve ‘Ey Hayat’ gibi dillerden düşmeyen 400’ün üzerinde besteye imza atan Onur Akın, sözleri Fatmagül Akyürek’e, bestesi kendisine ait olan ‘Ağlayınca Balıklar’ adlı şarkıda Rubato grubu ile düet yaptı.

1995 yılından bu yana yayınlanmış her albümünde çelloda Rubato grubundan Özer Arkun, klarnette de Göksun Çavdar ile çalıştığını anlatan Akın, “Uzun zamandır birlikte çalışıyoruz. Tarzlarını çok beğeniyorum. Ağlayınca Balıklar’ın tarzı onlara çok uyduğu için düet yapma teklifinde bulundum. Onlar da kabul ettiler. Sonuç tam da istediğimiz gibi oldu. Umarız dinleyenlerimiz de beğenirler. Bu zorlu pandemi sürecinde müziğin iyileştirici gücüne inanıyoruz ve çalışmalarımıza bir şekilde devam etmeye çalışıyoruz” dedi.

Akın, yakın zamanda yeni bestelerini de yayınlayacağını belirtti.

İLGİLİ HABERLER