Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

31 Ağustos'ta uzaktan, 21 Eylül'de yüz yüze eğitim13.8.2020 09:57:07
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili olarak “31 Ağustos’ta okulları uzaktan eğitimle açıyoruz, yüz yüze eğitime 21 Eylül’de geçilecek” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Covid-19 salgını önlemleri kapsamında okulların 31 Ağustos'ta uzaktan eğitime başlayacağını açıkladı. Selçuk, "21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak" dedi. 

 

Tüm süreç boyunca sahada olacağız

Ziya Selçuk, bakanlık olarak tüm süreç boyunca sahada ve okullarda olacaklarını açıkladı. Selçuk, "2020-2021 eğitim öğretim yılına nasıl başlayacağımıza ilişkin kararlarımızı olgunlaştırdık. Aşamalı ve seyreltilmiş bir modelle eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Buna göre 31 Ağustos’ta okulları uzaktan eğitimle açıyoruz. Okulun ilk haftasında bir hafta boyunca özel bir uyum programı uygulayacağız. 2000 denetmenimiz şu anda sahada ve okullardalar her bir okulumuzun standardını gözden geçiriyorlar" dedi.

Bakan Ziya Selçuk'un açıklamasından diğer satır başları ise şöyle;

– 21 Eylül’de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak

– Dileyen özel okullar 17 Ağustos itibarıyla uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek.

– Toplumun her bir bireyini salgınla mücadele kapsamında sorumluluk almaya davet ediyorum.

– Sınava giren öğrencilerimizle ilgili müfredat içeriği ve onlara yönelik yapılacak destek çalışmalarında planlamalar yapılıyor.

– Hangi yaş gruplarında öncelikli olarak başlayacağı hususunu bilim insanlarının tavsiyeleri doğrultusunda belirleyeceğiz.

– Seyreltilme sonucunda oluşabilecek açık, uzaktan eğitimle, canlı dersler, EBA TV vasıtasıyla giderilecek.İLGİLİ HABERLER