Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP'li Özel'den Ziya Selçuk'a sert eleştiri: "Milletimizin vicdanında gensoruyu veriyoruz"25.9.2020 17:01:26
CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında konuşan Özel, "Suyu ısınan bakanlardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanı’dır" dedi.

CHP Grupbaşkanvekili Özgür Özel, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı. 

Gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Özgür Özel, uzaktan eğitimde yaşanan sorunlar nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u sert sözlerle eleştirdi. 

Başkanlık sistemini getiren Anayasa değişikliği ile bakanlar hakkında gensoru verilmesi hakkının milletin temsilcisi olan Meclis'in elinden alındığını hatırlatan Özel, "Yoksa bu hafta yaşananlardan sonra tam da gensoruyu verip sorguya çekip düşürülecek bakanlardan bir tanesidir. Suyu ısanan bakanlardan biri de milli eğitim bakanıdır. Ona bu haftaki büyük başarısızlık, büyük pişkinlik ve büyük vizyonsuzluktan dolayı milletimizin vicdanında bir gensoyuruyu daha veriyoruz." dedi. 

Özel, şöyle konuştu:

‘Dünyanın uzaktan eğitimde en iyi üçüncü ile beşinci ülkesi arasındayız’ diyen Ziya Selçuk, EBA çökünce ‘Çok sevindim, çok ilgi oldu’ diyor sanki bağlanacak öğrenci sayısını bilmiyormuş gibi önceden. Sonra da ‘EBA çöktü, sevinenler oldu’. Sen sevindiğini ifade etmiştin. Sanki şirket yönetiyor beyefendi, müşteri kapıda kuyruk olunca seviniyor. Oysa senin işin her ihtiyaç sahibini televizyon ve internetle, öğretmeniyle buluşturmaktı. Şimdi geldiği noktada ‘Yüzde doksanına ulaşıyoruz’. Ne kadar ayıp. Son öğrenci uzaktan eğitime erişene kadar eğitimde fırsat eşitliği yok demektir. 10 öğrenciden bir tanesinin eğitim alamamasını başarı olarak görüyor.

‘Bir buçuk iki sene içerisinde dijital sorunların tamamını çözeceğiz’ diyor. Suyu ısınan bakanlardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanı’dır."

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'Yeniden yargılansın' dediği, FETÖ'den tutuklu olan Zaman Gazetesi Yazarı Mümtaz'er Türköne'nin tahliye edilmesine ilişkin de konuştu. Bahçeli'nin açıklamasından 3 ay sonra Türköne'nin tahliye edilmesinin bu yargı kararını tartışmaya açtığını ifade eden Özel, "FETÖ konusunda neler neler söylüyorsunuz. Anlaşılan, ‘Senin FETÖ’cün kötü benim FETÖ’cüm iyi noktasına gelmiş Bahçeli" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında konuşan Özel, Türkiye'de kimin cezaevine gireceğine ya da tahliye olacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karar verdiğini ifade ederek "O bu kadar fütursuz ve bu kadar yargı üzerinde etkin olunca kendisine bakansız, sebepsiz destek veren koalisyon ortağı da ‘Hani bana hani bana’ diyor" dedi. 

 

 

HDP'ye yönelik bu sabah yapılan operasyona da tepki gösteren Özgür Özel, "6-8 Ekim olaylarının üzerinden 6 yıl geçti. Hangi yeni delil var bilmek isteriz" dedi. 

 

 
İLGİLİ HABERLER