Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Tam 35 yıl sonra... Batman'da CHP milletvekilini duygulandıran karşılaşma...25.10.2020 17:31:57
CHP heyetinin Batman ziyaretinde ilginç bir karşılaşma yaşandı. CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç 13 yaşındayken evlerini açtıkları Fesih Bağlı ile 35 yıl sonra karşılaştı. İkili arasında duygusal anlar yaşandı.

Batman’da berberlik yapan 49 yaşındaki Fesih Bağlı, 13 yaşında gittiği İstanbul’da CHP Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç’ın ailesinin yanına yerleşmişti, Kılınç ailesi sahip çıkmış, yıllarca misafir etmişlerdi.

Batman Çağdaş'ta yer alan habere göre; kimsesi olmadığı için İstanbul-Okmeydanı’nda Kılınç ailesinin bir ferdi gibi uzun süre evlerinde kaldığını belirten berber Bağlı, “1985 Yılında ailemden habersiz İstanbul’a gittiğimde 13-14 yaşındaydım. İstanbul’da kimsemiz yoktu. Okmeydanı’nda tesadüfen sığındığım ev şimdi ki CHP Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç’ın babası İsmail bey ile annesinin oturduğu evdi. O dönemde çocuktum, vekil Mansur bey de 24 yaşlarında bir gençti. Sivas-Zara’lı olan Kılınç ailesinin büyük fertleri bana bir evlatlarıymışım gibi baktılar. 1990 Yılında askere gidince Kılınç ailesiyle diyalogum kopmuştu” dedi.

“BİR BİRİMİZE BAKTIK, O YILLARI HATIRLADIK”

Bağlı, şöyle devam etti: 

“CHP Milletvekillerinden oluşan bir heyet, Batman’da esnaf gezisine çıkmıştı. İşyerimizin olduğu Gülistan caddesi ara sokağından geçtikleri sırada heyet kuaför salonumuzu da ziyaret etti. Sohbet sırasında söz benim İstanbul’daki maceramdan açıldı. İstanbul-Okmeydan’ında geçen günlerimi anlattım. Kaldığım ailenin Kılınç ailesi olduğunu söyleyince, duygulanan Milletvekili bana sarıldı. Şimdilerde Milletvekili’nin babası hayatta değil. Allah rahmet eylesin, ben ekmeğini yediğim o aileyi unutamam. Milletvekili merhum babası, annesi ile diğer ailesini anlatınca bana sarılıp duygulandı. Tam 35 yıl aradan sonra tesadüfen karşılaştığım milletvekilimiz ile hasret giderdik. Çocukluğumun geçtiği o yılları hatırladım. Yıllar sonra Yüksel Mansur beyin, Batman’da Milletvekili olarak karşıma çıkacağını hayal bile edemezdim. Dünya küçükmüş.”

 

35 yıl sonra gerçekleşen buluşma... Yüksel Mansur Kılınç, Fesih Bağlı ve Bağlı'nın hukuk fakültesi ögrencisi oğlu... İLGİLİ HABERLER