Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

Divriğililer ve Dostları 33. Pilav ve Kültür Şenliğinde buluşuyor19.5.2017 19:06:06
Divriği Kültür Derneği Geleneksel 33.Pilav ve Kültür şenliği 21 Mayıs 2017 Pazar günü Elmalıdere Piknik Alanı,Kabakça Köyü,Çatalca’da gerçekleşecek.

Şenlik kapsamında ülkenin tüm halklarına ait ezgilerin seslendirildiği sahne programı, çocuk atölyeleri, sergiler, söyleşiler ve stant alanları bulunmakta. Dernek, ülkenin içinde bulunduğu anti-demokratik uygulamalara karşı her zaman demokrasi mücadelesi veren kurumlarla dayanışma içerisinde. Bu kapsamda bu yıl yapılacak olan 33.Pilav ve Kültür Şenliği Eğitim-Sen (Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası) katılımıyla gerçekleşecek.

 

Derneğin konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

Neden Eğitim-Sen ?

15 Temmuz ardından ilan edilen OHAL sonucunda çıkarılan KHK’lar(Kanun Hükmünde Kararname) ile ülkemiz yönetilmeye başlandı. İktidar, kendine muhalif demokratik kurumları kapatarak, demokrasi mücadelesi veren emekçileri ise KHK’lar ile mesleklerinden ihraç ederek ülkeyi yönetmeye devam ediyor. Laik ve bilimsel eğitimden yana olan kamu emekçilerinin örgütlü sendikası olan Eğitim-Sen üyesi binlerce eğitim emekçisi de mesleklerinden ihraç edilmişlerdir. Bu nedenle derneğimiz Eğitim-Sen emekçileri ile dayanışmayı büyütmek, mesleklerinden ihraç edilen kamu emekçilerinin adalet taleplerine ses katmak için 33.Pilav ve Kültür Şenliğini Eğitim-Sen (Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası) katılımıyla gerçekleştirmeye karar vermiştir.

Katılan Sanatçılar

Kardeş Türküler

Cem Doğan

Özge Çam

Ahmet Can Kaya

Entu

Divriği Kültür Derneği Halk Oyunları Ekibi

Çocuk Atölyeleri ve Oyun Parkurları, El Sanatları, Sergiler, Söyleşiler ve Stant Alanları

Program Sunumu : Özgür Ceren Kılıç & Yiğit Tuncay

Bilgi İçin : 0507 746 06 34

ADRES: Asmalı Mescid mah. İstiklal cad. Suriye Pasajı No:166 Kat:2 Daire: 37 BEYOĞLU/İSTANBUL

Telefon: 0212 292 20 20 – Fax: 0212 292 19 29 email: info@divrigi.org.trwww.divrigi.org.trİLGİLİ HABERLER