Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

2. Alevi Kitap Fuarı başladı16.6.2017 15:18:15
Şahkulu Sultan Vakfı tarafından geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Alevi Kitap Fuarı’nın 2'ncisi kitapseverlerle buluştu.

Göztepe'deki Şahkulu Sultan Dergahı'nda gerçekleşen "2. Alevi Kitap Fuarı"na 54 yayınevi katılırken, 4 gün sürecek fuar boyunca 40 akademisyen ve yazar okurlarıyla buluşacak.

Şahkulu Sultan Vakfı Başkan Vekili Hüseyin Taştekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bu 700 yıllık dergahta farklı programlar yapmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz aylarda Ozanlar Festivali'miz çok beğenildi. Anadolu Erenleri bu dergahlarda yetişip Balkanlar'a kadar gitmişler." dedi.

Şahkulu Sultan Dergahı'nın uzun zaman kapalı kaldığını ancak gönüllülerin canlandırarak topluma faydalı bir hale getirdiğini belirten Taştekin, Alevi Kitap Fuarı’ndan maddi bir beklenti içinde olmadıklarını, insanların kitap ihtiyaçlarını gidermeleri için çalıştıklarını söyledi.

Fuarla aynı zamanda, Alevi inancı ve kültürü ile ilgili her türlü bilgi, belge ve kaynakları derleyerek kapsamlı bir araştırma ve üretim ortamı yaratmayı amaçlayan Şahkulu Alevi Bilgi Merkezi'nin de açılışı gerçekleşti.İLGİLİ HABERLER