Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

'Komünist Başkan’dan imza günü…7.08.2018 22:24:22
Ovacık’ın Komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 2. Edremit Kitap Fuarı’nda gazeteci Erdal Emre’nin yazdığı “Ovacık’tan Yeşeren Umut: Komünist Başkan” adlı kitabını imzalayacak ve panele katılacak.


“Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” sloganıyla düzenlenen 2. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta başlıyor…

İlki geçtiğimiz yıl “ölmez ağacın gölgesinde kitap” sloganıyla yapılan ve yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı fuar bu yıl Sabahattin Ali anısına “Sabahattin Ali Yılı” olarak düzenleniyor. 

13 Ağustos Pazartesi günü saat 20.00’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla kapılarını kitapseverlere açacak ve toplam 7 gün sürecek olan fuar 19 Ağustos Pazar günü saat 24.00’da sona erecek.

Zeytinli Altınkum Meydanı’nda her gün 18.00 ile 01.00 saatleri arasında kitapseverlerin ziyaretine açık olacak 2. Edremit Kitap Fuarı 50’nin üzerinde yayınevinin kitaplarını ve 140’a yakın yazarı, gazeteciyi, belediye başkanını ve milletvekilini onlarca söyleşide ve imza gününde Edremitlilerle buluşturuyor.  

Fuarda Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu da gazeteci Erdal Emre'nin yeni çıkan kitabı "Ovacık'ta Yeşeren Umut: Komünist Başkan" adlı kitabın imza gününe katılacak. 

2. Edremit Kitap Fuarı aynı zamanda Fatih Mehmet Maçoğlu, Hüseyin Mutlu Akpınar, Mehmet Siyam Kesimoğlu, Özlem Çerçioğlu, Recep Gürkan, ve Yılmaz Büyükersen gibi aralarında Türkiye’nin bir çok önemli belediye başkanına da ev sahipliği yapacak, yerel yönetim anlayışları tartışılacak.

Prof. Ali Demirsoy, Ayşenur Aslan, Barbaros Şansal, Barış Doster, Barış Yarkadaş, Cüneyt Akman, Enver Aysever, Ergün Poyraz, Filiz Ali, Gürkan Hacır, Hanefi Avcı, Hasan Ali Toptaş, Prof. İbrahim Kaboğlu, Prof. İlber Ortaylı, İlyas Salman, İrfan Değirmenci, İsmail Saymaz, Kahraman Tazeoğlu, Merdan Yanardağ, Mine Kırıkkanat, Mustafa Balbay, Necdet Saraç, Orhan Bursalı, Öner Yağcı, Saygı Öztürk, Sinan Meydan, Şenol Çarık, Tarık Çelenk, Uğur Dündar, Ümit Zileli ve Zübeyir Kındıra gibi onlarca yazar ve gazeteci söyleşilerle ve imza günleriyle kitapseverlerle buluşacak.

 

İLGİLİ HABERLER