Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

Levent Üzümcü: İstifa ediyorum!3.1.2019 15:58:21
Tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü, Mehmet Ali Alabora hakkında tutuklama kararı çıkarılması ve kendi oyunlarının yasaklanmasına tepki göstermediği için oyuncular sendikasından istifa ettiğini açıkladı.

Tiyatro ve sinema sanatçısı Levent Üzümcü, Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamayla fahri üyesi olduğu Oyuncular Sendikası’ndan istifa ettiğini duyurdu. “Anlatılan Senin Hikâyendir” adlı oyunu tehdit ve yasaklar yüzünden sahnelenemeyen tiyatro ve sinema sanatçısı Levent Üzümcü, Oyuncular Sendikası’na tepki gösterdi.

Üzümcü, Mehmet Ali Alabora’nın tutuklanma kararına dair dayanışma gösterilmediğini de ifade ettiği paylaşımında şu sözlere yer verdi, “Kurucu başkanımız hakkında şov olsun diye tutuklama kararı çıkartıldı tek kelime etmediniz, şantaj ve tehdit yoluyla oynayacağım sahneler elimden alınıyor, yine tek kelime etmiyorsunuz. Birlikte yürümemizin hiçbir anlamı kalmadı, fahri üyeliğinizden istifa ediyorum.”

SENDİKADAN AÇIKLAMA YOK

Yönetim Kurulu’nda Demet Akbağ, Sercan Gidişoğlu, Sermet Yeşil, Evrim Alasya, Taner Rumeli, Tuba Erdem, Serdar Orçin, Eda Çatalçam ve Tuğrul Tülek’in yer aldığı sendika ise herhangi bir açıklama yapmadı.İLGİLİ HABERLER