Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

RTÜK'ten 'kedicik' lere IŞİD cezası31.12.2016 10:35:06
RTÜK, Adanan Oktar ve 'kedicikler' olarak adlandırılan program arkadaşları tarafından yapılan programda IŞİD'i masum göstermeye yönelik yayın yapıldığı gerekçesi ile A9 kanalına yaptırım uygulama kararı aldı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 13 Aralık’ta yaptığı toplantıda kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak tanınan Adnan Oktar’ın A9 TV kanalında yayınlanan bir programda, “Terör örgütü DEAŞ’ın Türkiye’deki eylemlerinin, terör örgütü PKK tarafından yapıldığı ve DEAŞ’ın üzerine yıkılmak istendiği, örgüt üyelerinin öldürülmesinin haram olduğu ve örgütün fikirsel sorunu varsa bunun Diyanet İşleri Başkanlığınca bastırılan ve Kur’an-ı Kerim’den sonra temel kaynak olan Buhari, Müslüm, Tirmizi ve Nesai gibi temel hadis kitaplarından kaynaklandığı ifadeleri kullanılarak bu temel eserler ile Diyanet İşleri Başkanlığının töhmet altında bırakılması” konusunu ele aldı.

Bu kapsamda, IŞİD’i masum göstermeye yönelik yayın olduğu iddiası nedeniyle, 6112 sayılı Kanun’un 8. maddesindeki “… Terör örgütlerini güçlü veya haklı gösteremez, …” hükmünü ihlalden A9 TV kanalına müeyyide uygulanması kararlaştırıldı.İLGİLİ HABERLER