Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

İki TV kanalının kapatılmasına Caferilerden tepki23.1.2017 19:43:41
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Kanal 12 ve on4ün yayınlanan KHK ile kapatılmasına tepki gösterdi.

Özgündüz açıklamasında şunları söyledi:

"Kanal 12 ve on4ün kapatılmasını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Ülkemiz aleyhine terör örgütlerinin yanında yer almışlarsa (ki ben öyle bir yayına bu iki kanalda şahid olmadım) iyi ki kapatmışlar ama mezhebi taassubla kapatılmışlarsa (ki bana öyle geliyor) ayıptır diyorum Türkiye Cumhuriyetine yakışır bir davranış değildir. Gece gündüz mezhep fitnesi pompalayan kanallara, milli kültürümüzü dejenere eden kanallara dokunmayıp bu iki kanalı kapatmalarını kaygı verici buluyorum. Bir an önce bu iki kanalın açılması için gereğinin yapılmasını ilgili mercilerden beklemekteyiz saygılarımla."

ESKİ CHP'Lİ VEKİLDEN SERT TEPKİ

Caferilere ait televizyon kanallarının kapatılmasını değerlendiren ve sert tepki gösteren CHP PM Üyesi Ali Özgündüz, "Haksız, hukuksuz, keyfi bir uygulama" yorumunu yaptı. Referandum öncesinde bütün muhalif seslerin kesilmek istendiğini savunan Özgündüz, "Herhangi bir gerekçe göstermeden iki kanalı kapattılar. Teröre yardım ve yataklık deniliyor. Hangi terör örgütü? 15 Temmuz darbe girişiminden bahsediliyor. Bu girişimi kim yaptı? FETÖ yaptı... FETÖ zaten Şii ve Caferilere düşman bir yapılanmaydı. Darbe başarılı olsa ilk işleri bu kanalları kapatmak olurdu" dedi.

Türkiye’de zaten hukuk yok

İktidarın işine geldiği zaman istediği kulpu taktığını dile getiren Ali Özgündüz, "AKP OHAL sürecinde keyfi uygulamalara imza atıyor. Türkiye'de zaten hukuk yok. İç barışa dönük yayın yapan iki televizyonun kapatılması kabul edilemez" ifadelerini kullandı. Ali Özgündüz sosyal medya hesabından da, "Ehl-i beyt öğretisi yolunda barışçıl yayıncılık yapan Kanal 12 ile On Dört TV KHK ile haksız yere kapatıldı. İşte AKP, işte diktatörlük!" paylaşımını yaptı.

İLGİLİ HABERLER