Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

İlker Yücel tahliye edildi4.6.2017 16:31:43
Dün Iğdır'dan dönüşü sırasında havalimanında gözaltına alınıp tutuklanan Aydınlık gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel tahliye edildi.


Dün çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Iğdır'dan dönüşü sırasında havalimanında gözaltına alınıp tutuklanan Aydınlık gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel tahliye edildi

NE OLMUŞTU

Yücel'in tutuklandığı davada, davacı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'tı. 2014 yılında yayımlanan "Bakan ve AKP zenginleri için suç örgütü fezlekesi" başlıklı haber nedeniyle Albayrak Aydınlık'a dava açmıştı. Albayrak'ın gerçeği yansıtmayan ve hakaretler içeren tekzip metnini yayımlamadığı için Yücel'in tutuklanmasına karar verilmişti.

İlker Yücel tutuklama kararını, "Tekzip yayımlanır ama Aydınlık'a hakaret eden tekzip yayımlanmaz. Milletimizin gerçeği öğrenme hakkını savunmakta ısrar ettik. Tutuklandım." diyerek duyurmuştu.

YÜCEL'DEN İLK AÇIKLAMA

%C4%B0lker%20Y%C3%BCcel%20tahliyesinin%20ard%C4%B1ndan%20bekleyenlerle%20kucakla%C5%9Ft%C4%B1

Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni Yücel, cezaevi çıkışında yaptığı açıklamada:“Okurlarımıza çok teşekür ediyorum. Aydınlık anlatmaya, haberleriyle konuşturmaya devam edecek. Bu yaşadığımız olay vesilesiyle FETÖ'nün Adalet Bakanlığı'nda etkili olduğu dönemde alınan kararlar yeniden tartışmaya açılmalı. O dönem vatanseverlerle ilgili alınan tüm kararlar şaibelidir. En son haberimin başlığı 'Iğdır fabrika istiyor' idi. Şimdi yeni bir haber hazırlayacağım 'Cezaevi fabrika istiyor.' Cezaevindeki süreç kısaydı ama koğuşlardaki durumu gözlemlemek benim için önemli bir ders oldu. Iğdır Cezaevi'nde gençler üretmek istediklerini, fabrika istediklerini, tarlada çalışmak istediklerini anlattı. İstanbul'a gelir gelmez bu gözlemlerimi okurlarımıza aktaracağım. Mapushane görmüş olamanın memnuniyeti içerisindeyim. Namık Kemal'den beri mahpushane vatanseverler için bir eğitim yeridir. Yoksul halkımızın sorunlarıyla en etkili şekilde yüzleşme yeridir. Orada duvarlar konuşuyor. 'Üreten Türkiye Programı'nın ne kadar önemli olduğunu mapushanede bir kez daha gördüm.” İLGİLİ HABERLER