Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Sözcü Gazetesi yazarı açıkladı: "150 milyon dolar teklif ettiler"11.11.2017 07:31:52
Halk Arenası programına katılan Yılmaz Özdil, Sözcü gazetesinin imtiyaz sahibi Burak Akbay'a 150 miyon dolar teklif edildiğini açıladı.

Özdil, "Bunu ilk defa açıklıyorum. Bizim gazeteyi 150 milyon dolara satın almak istediler. Satmadı. Satmadığı gün biz başımıza bunların geleceğini biliyorduk. 'al parayı çekil' dediler. Burak Akbay gazetesini satsaydı biz yazacak gazete bulamazdık, siz de okuyacak gazete bulamazdınız" dedi.

Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası’nda Sözcü Gazetesi’ne yönelik operasyon gündeme geldi.

Programın konuğu Yılmaz Özdil, gazetenin imtiyaz sahibi Burak Akbay’a gazeteyi satması karşılığında 150 milyon dolar teklif edildiğini söyleyen Yılmaz Özdil, “Satmadığı gün biz başımıza bunların geleceğini biliyorduk” dedi.

Özdil'in açıklamaları şöyle:

"Sözcü davasının bu sürece denk gelmesi şaşırtıcı değil. Başta gazetenin sahibi Burak Akbay ve çalışanlarının ortak paydası Atatürk. Patrona teklif ettim Abdülhamitçi olalım dedim. Olsaydık plaket veriyorlardı.

Sözcü bütün namusuyla sadece gerçeklerin yanında duran bir gazete. Bu gazetenin başına bunların gelmesinin sebebi Atatürkçü olması…

Bunu ilk defa açıklıyorum. Biliyorum bundan rahatsızlık duyacak Burak Akbay. Bizim gazeteyi 150 milyon dolara satın almak istediler. Satmadı. Satmadığı gün biz başımıza bunların geleceğini biliyorduk. ‘Al parayı çekil’ dediler. Burak Akbay gazetesini satsaydı biz yazacak gazete bulamazdık, siz de okuyacak gazete…

Gökmen’in hapse girmesine sebep olan olay nasıl başladı. FETÖ’cü Fehmi Koru’nun yalanı yüzünden. Yazdığı bir iftira yüzünden. ‘Smzcü'nün sahibi FETÖ’cülerin okulunda yetişmiş’ dedi. Tanıklar geldi, ama kim gelmedi, FETÖ’cü Koru gelmedi.

O duruşmaya Fehmi Koru gelseydi, Burak Akbay hakkındaki dava da düşecekti. Yalanın kaynağı mahkemeye gelmediği için bizim dava sürüyor. Sırf bu dava uzasın diye tebligat yapmadılar, Fehmi de gelmedi."

 İLGİLİ HABERLER