Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Cumhuriyet çalışanı gazeteciye hapis şoku!21.11.2017 08:45:42
Cumhuriyet gazetesinin internet yayın yönetmeni Oğuz Güven'e 3 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in trafik kazasında ölümüne ilişkin Cumhuriyet Gazetesi internet sitesinde yayınlan haber, sosyal medyadan “İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper'i kamyon biçti” diye paylaşılmıştı. 55 saniye sonra silinen paylaşım nedeniyle İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Cumhuriyet internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven hakkında karar verildi.

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, "terör örgütü propagandası" yapmak suçundan yargılanan Cumhuriyet gazetesinin internet genel yayın yönetmeni Oğuz Güven, 3 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Güven’e FETÖ propagandası suçlamasıyla 1 yıl 10 ay 15 gün, terör örgütlerinin açıklamalarını yayınlamak suçundan da 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezası verildi.

Paylaşımla ilgili Oğuz Güven verdiği ifadesinde "O tweeti ben atmadım. Editörlerden birisi atmıştır. Ben internet sitesinin genel yayın yönetmeniyim. Ben zaten 55 saniye sonra müdahale ettim. Biz günde 200-300 tane tweet atıyoruz. Burada bir hata olmuş, 55 saniye sonra bunu düzelttik. Haberimizin içinde böyle bir başlık ve deyim yoktur. Burada suç olacak en ufak bir şey yoktur. Araç kelimesini unuttuğumuzdan dolayı böyle bir tweet yayınlanmış, 55 saniye sonra zaten yanlış anlaşıldığından dolayı bunu kaldırdık. Suç unsuru olacak en ufak bir şey yoktur. Haber hatasından dolayı böyle bir şey ortaya çıkmıştır. Suçlamayı kabul etmiyorum" demişti.İLGİLİ HABERLER