Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

ROK, Bank Asya'dan aldığı kredileri ödüyor mu?23.11.2017 16:47:07
Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz TV'deki Boşnaklara karşı ırkçı ve nefret dolu sözleri Türkiye'nin gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Kütahyalı, Boşnaklara yönelik sözleri nedeniyle Beyaz TV'den kovulmuştu. Kütahyalı'ya tepkiler dinmek bilmezken FETÖ'nün bankası Bank Asya'dan aldığı krediler de bir kez daha gündeme geldi. 

Rasim Ozan Kütahyalı ve eşi Nagihan Alçı Çengelköy'de 7 milyon dolara ev almış bunun için Bank Asya'dan 5 milyon dolar kredi kullanmışlardı.

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Kütahyalı çiftinin Bank Asya'dan aldığı kredileri gündeme getirdi.

Erkek, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.

Aylık ödemeleri dahi yüz binlerce lira tutan krediyle çok lüks bir villa satın aldıkları da yine kendilerince kabul edilmiştir” diyen CHP Milletvekili Muharrem Erkek açıklamasını öyle sürdürdü:

“Kamuoyunda bu gibi isimlerin FETÖ ile ilişkisine rağmen herhangi bir yaptırıma uğramaması hakkında ileri sürülenler; çok yüksek miktarlarda alınan kredilere ve bunların nasıl ödendiğine dair iddia edilenler, FETÖ ile ilişkisi olmamasına rağmen süreçte mağduriyet yaşayanlar tarafından da tepkiyle karşılanmakta ve kafalarda soru işaretleri doğurmaktadır.”

BAŞBAKAN YILDIRIM’A 2 SORU

CHP’li Muharrem Erkek, Başbakan Binali Yıldırım’a şu iki soruyu yöneltti:

1. Bank Asya’nın borç ve alacaklarını devralan kamu kurumu olduğu düşünüldüğünde; kredi ve/veya kredi kartı borçlarının ne kadarı geri ödenmiştir? Borcu olanlardan kaçı firari ya da tutuklu konumundadır? Bunların borçları için ne gibi bir işlem yapılmaktadır? Borçlarını ödeyemeyenlerin sayısı kaçtır?

2. Irkçı, ülkemizde yaşayan her kesimin tepkisini çeken açıklamalara imza atan Rasim Ozan Kütahyalı’nın aldığı kredi ve bunun aylık ödemeleri ne kadardır? Bu kredi kaç yıllık çekilmiştir? Bunun ne kadarı geri ödenmiştir? Bank Asya ile mali ilişkileri, FETÖ kumpaslarına desteği, o dönemki kimi belgelerin yargı organlarından önce sızdırılarak taraflarınca açıklanması gibi şeyler düşünüldüğünde bu kişiyle ilgili herhangi bir adli süreç yürütülmekte midir?İLGİLİ HABERLER