Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Yeni Akit'ten o öğretmene destek!28.12.2017 14:49:53
Yeni Akit gazetesi, kız çocuklarına beden derslerinde eşofman giydirilmesiyle ilgili sapıkça paylaşımlarda bulunarak görevden alınan Konya Ayşe Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Ercan Harmancı'ya destek verdi. Tepki gösterenleri 'laikçiler' diyerek hedef gösterdi.

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bulunan Ayşe-Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan ve beden eğitimi dersine çıkan kız öğrencileri görünce tahrik olduğunu söyleyen Felsefe Öğretmeni Ercan Harmancı'nın görevden alınmasına Yeni Akit gazetesi tepki gösterdi.

Ercan Harmancı, sosyal medya hesabından, 'Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor. Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir', 'Kız öğrencilerin giydiği eşofman onları çıplak yapar' paylaşımlarında bulundu. Bu paylaşımlar, büyük tepki görürken, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü de soruşturma başlattı ve öğretmen görevden alındı.

Yeni Akit gazetesi ise, Harmancı'nın görevden alınmasına "Laikçiler hedef gösterdi MEB açığa aldı" başlığıyla yaptığı haberle tepki gösterdi.

Gazetenin haberinde şu skandal ifadelere yer verildi:

"Bakanlık, sosyal medya hesabı üzerinden Beden Eğitimi derslerinde kız öğrencilere dar eşofmanlar giydirilmesine tepki gösteren öğretmeni açığa aldı.

HEDEF GÖSTERİLDİ

Felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, beden eğitimi derslerinin ve kız öğrencilerin bu derste eşofman giymesinin zorunlu tutulmasını sosyal medya hesabında, “Beden Eğitimi dersi bu ümmetin kızlarını soyma dersi olarak konuldu ve yine öyle devam ediyor. Hem de zorunlu. Bu zillet bu ümmete yeter” sözleriyle eleştirmişti. Takipçilerinin beğenisini kazanan paylaşım, karanlık Odatv sitesi başta olmak üzere İslam karşıtı laikçi medya tarafından hedef gösterildi. Aydın Doğan medyasının da destek verdiği linç kampanyasında öğretmen hakkında hakaret içeren çok sayıda paylaşımda bulunuldu. MEB ise bu karalama kampanyasına boyun eğerek Harmancı’yı açığa aldı."İLGİLİ HABERLER