Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Karar Gazetesi kapanıyor mu...5.5.2018 10:34:22
Karar gazetesinde, idari ve teknik kadro başta olmak üzere muhabir ve editörlerin de bulunduğu onlarca çalışanın işine son verildi. Yaşanan gelişmelerin ardından gazetenin kapanacağı iddia edildi.

Mehmet Aydın’ın sahibi olduğu ve İbrahim Kiras’ın Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptığı Karar gazetesinde dün geniş çaplı işten çıkarmalar yapıldı. Başta gazetenin idari kadrosu olmak üzere birçok muhabir ve editörün işine son verildi.

Yaşanan bu gelişmenin ardından gazetenin kapatılacağı iddia ediliyor. Medyaradar.com’un ulaştığı bilgilere göre, 4 ya da 5 muhabirle ajans olarak yayın yapılacak ve internet sitesi ise yayın hayatına devam edecek.

MUHAFAZAKÂR OKURLARIN MERKEZ MEDYASI

Kasım 2014’te Star gazetesinden ayrılarak internet medyasına transfer olan Mustafa Karaalioğlu, Yusuf Ziya Cömert ve Mehmet Ocaktan’ın yer aldığı Karar.com, bir süre sonra basılı gazete olarak ilk sayısını çıkarttı.

Muhafazakâr okurların merkez medyası olma iddiası ile yola çıkan ve Genel Yayın Yönetmenliği’ni İbrahim Kiras’ın yaptığı gazete 7 Mart 2016’da piyasaya çıkmıştı.

“Türkiye’nin kaliteli, hesapsız, tuzaksız ve seviyeli medyası olacağız” düsturuyla yola çıkan İbrahim Kiras yönetimindeki gazetede Akif Beki, Etyen Mahçupyan, Hakan Albayrak, Ali Bayramoğlu, Elif Çakır, Yıldıray Oğur, Mete Yarar, Beşir Ayvazoğlu gibi yazarlar yer alıyor.İLGİLİ HABERLER