Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Yazgülü Aldoğan: 'Müebbet ağır' dediğimden atıldım9.8.2018 11:35:26
Posta gazetesinde tazminatsız olarak işten atılan Yazgülü Aldoğan, "Öğrenciler tutuklanmasın dediğim için işten atıldım" dedi.


Posta gazetesi yazarı Yazgülü Aldoğan olarak işten atılmasıyla ilgili açıklamalar yaptı. Gazetedeki son yazısı 12 Temmuz’da yayımlanan Aldoğan, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne ilişkin davalarda askeri öğrencilerin durumlarını sıklıkla gündeme getiriyordu. Posta Gazetesi’nin işine son vermesinin ardından Aldoğan, dün gazete binasına gitti ve eşyalarını topladı.

Birgün gazetesinden Uğur Şahin’e konuşan Yazgülü Aldoğan, “Askeri öğrencilerle ilgili yaptığım iki retweet nedeniyle çıkardılar. Onlar emir kuluydu ve müebbetle cezalandırılmalarını haksız buluyorum. Bu fikrimden de vazgeçmeyeceğim, pişman değilim” dedi.

YAZI YAZACAK NERESİ KALDI

“Duruşum ve fikirlerim artık bu gazeteye uygun düşmüyor” diyen Aldoğan, şöyle devam etti: “Şu çok acıklı: Ben fikir işçisiyim. Beni bu gazete işe fikirlerimden dolayı işe aldı. Ben burada 20 senedir köşe yazıyorum. Tabii ki ülkenin içinde bulunduğu hukuk sorunu yüzünden sıkıntılı günlerimiz oldu, buna dikkat ederek yazdık. Burada yazamadıklarımızı da sosyal medyada yazdık. İçinde hakaret unsuru olmadan fikirlerimi elbette yazacağım, benim işim bu, kamuoyu oluşturmak. Görüyorum ki artık bunu dile getirebilecek bir medya kalmadı ama okurun da şanssızlığı bu. Çünkü gazetecilerin görevi haber vermekse, okurun da hakkı fikir almaktır. Bu da gasp edilmiş oluyor. Okurun, ‘artık yeter, durun’ demesi gerekiyor. Çünkü üç gazete hariç özgürce yazı yazılabilecek neresi kaldı?”İLGİLİ HABERLER