Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Cumhuriyet için İMECE çağrısı...27.10.2018 12:34:41
Cumhuriyet Gazetesi okurlarına İMECE Çağrısı yaptı.

Cumhuriyet Vakfı'ndan yapılan çağrıda,"Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilke ve devrimlerini koruma, yaşatma ve yükseltmekle yükümlüdür. Bu sorumluluğu bağımsız olarak sürdürmek için yurttaşlarımızı tıpkı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda uygulanan bir toplu imeceye, halkın öz gücüne yaslanan yeniden bir Kuvayı Milliye hareketine çağırıyor. Bu içten, açık yürekli çağrımızdır..." denildi. 

 

BAĞIŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZCumhuriyet okurlarına şöyle seslendi: 

Bu ülkenin aydınlık insanları biliyor ki:

Elinizde tuttuğunuz Cumhuriyet gazetesinin bir patronu yok. Hiç kimseden, hiçbir kurumdan buyruk ve emir almaz.  Cumhuriyet’in tek yol göstericisi Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık temelini oluşturan aydınlanma ilkeleridir.

Bağımsızlık savaşımız; Anadolu’nun bozkır ve dağlarını aşan katır, deve, kağnı kolları ile cepheye erzak ve cephane taşıyan kadınlarımızın özverileri, yurt toprağını kan gülleriyle bezemiş erkeklerimizin canları üzerinde yükselmiştir. Kurtuluş ordumuz; çorap, kösele, çarık, yular, kundura, patiska; elinde avucunda ne varsa veren bir yüce gönüllü halkın ordusudur. O halkın önderi; “Ordu yok, diyenlere, yapılır; para yok diyenlere, bulunur; düşman çok diyenlere, yenilir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Elinizdeki gazete de, Atatürk’ün adını verdiği Cumhuriyet’tir. 

Cumhuriyet Vakfı’na yapacağınız her bağış, destek, katkı; 1923 devriminin yaktığı uygarlık ateşinin sönmemesi için tutuşan bir kav olacaktır. 

Her bağış; gazetemizin daha içerikli çıkmasını, Anadolu’ya yayılmasını, dünyadaki gelişmeleri daha iyi izlemenizi, sanal yayıncılıkta güncel gelişmeleri yakalamanızı, gençliğe daha çok ulaşmasını sağlayacaktır.

Bu kampanya; CUMOK ( Cumhuriyet Okurları), Atatürk devlerimlerine inanmış Atatürkçü Düşünce Derneği, kadın kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin çağrısıdır. Bu tüm halkımıza “son kale”nin korunması için önemli, içten ve açık yürekli bir çağrıdır. Bu çağrıya Atatürkçü sivil toplum örgütleri, kuruluşlar destek vereceklerini CumhuriyetVakfı’na bildirmişlerdir.

Okurlarımızın dikkatine

Vakıf senedimize göre, CUMOK’ların çağrısıyla başlayan kampanyayla bağış almaya sadece vakfımız yetkilidir. Bağışlarınızı “26 Ekim-26 Kasım 2018” tarihleri arasında bir ay süresince gazetemizden veya www.cumhuriyetvakfi.org.tr web sitesinde duyurulan Cumhuriyet Vakfı Türkiye İş Bankası hesap numaralarına yapabilirsiniz.

-TL Iban numarası: 
TR67 0006 4000 0011 3980 0074 52
-USD Iban numarası: 
TR69 0006 4000 0021 3980 0112 91
-Euro Iban numarası: 
TR28 0006 4000 0021 3980 0118 35 İLGİLİ HABERLER