Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Bahçeli'nin Önkibar'a açtığı davada karar çıktı



20.12.2018 14:23:09
Sabahattin Önkibar'ın kitabıyla ilgili açılan kamu davası Ankara 30. Asliye Ceza Mahkemesi’nce görülüyordu. Bugünkü duruşmada karar çıktı.

Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin başvurusuyla Sabahattin Önkibar'ın "Devlet Bahçeli ve Ülkücüler" adlı kitabı hakkında toplatma kararı vermişti.

Odatv'nin haberine göre; Kırmızı Kedi Yayınevi’nin avukatı Celal Ülgen yaptığı açıklamada "Toplatma kararında ve başvuru dilekçesinde somut ve Devlet Bahçeli'nin kişilik haklarına ağır biçimde saldırı veya Bahçeli'yi mağdur edecek somut herhangi bir şey, konu belirtilmemiş. Tam tersine gelecekteki bir tehlikeden söz edilmiş. Kitabı daha okumamışlar, daha kitabı görmemişler. Başvuru daha kitap çıkmadan önce yapılmış” ifadelerini kullanmıştı.

Sabahattin Önkibar'ın kitabıyla ilgili açılan kamu davası ise Ankara 30. Asliye Ceza Mahkemesi’nce görülüyordu. Bugünkü duruşmada karar çıktı.

Duruşmada, Sabahattin Önkibar “Bu kitabın içeriği ile ilgili aynı içerikte bulunan iki ayrı kitabımın birisi Sarayın Bozkurtları, İşte İslam’ın ve Türklüğün Katilleri isimli kitapların hakkında herhangi bir cezai soruşturma yapılmamıştır” dedi.

Hakim kararında ise “Her ne kadar sanık hakkında hakaret suçlaması ile cezalandırılması için kamu davası açılmış ise de sanığın üzerine atılı suçu yasal unsurları oluşmadığından, beraatine karar verildi” diye belirtti.



İLGİLİ HABERLER