Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

İTÜ Bağlama Günleri'nde Yön Radyo'ya plaket12.4.2019 15:45:34
Her yıl İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı tarafından programlanan “İTÜ BAĞLAMA GÜNLERİ” bu yıl 9 - 10 Nisan 2019 tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisinde gerçekleştirildi.

Düzenleme kurulu Yücel Paşmakçı, Cihangir Terzi ve Adnan Koç’tan oluşan etkinlikte çok sayıda sanatçı ve akademisyen buluştu. 

Usta sanatçı Talip Özkan’a ithaf edilen İTÜ Bağlama Günlerinin birinci gününde “Türkiye’nin Kentleşme Sürecinde Toplu ve Bireysel Bağlama İcrasında Yaşanan Değişimler” başlıklı gündüz söyleşilerinin konukları Yücel Paşmakçı, Arif Sağ ve Mehmet Erenler, İTÜ TMDK Müzikoloji öğretim görevlisi Süleyman Şenel’in moderatörlüğünde bilgi ve görüşlerini paylaştı.

Aynı günün akşam dinletilerinde ise Mehmet Erenler, Çetin Akdeniz, Müslüm Eke ve Mustafa Eke kardeşler, “Bağlama-Gitar Duo” ( Ali Kazım Akdağ & Efgan Rende ), Tülay Örten YıldızSevilay Gök Akyıldız ve Çağatay Aras sahne aldı.

Çalıp söyleme geleneğinin en özgün isimlerinden olan Ali Ekber Çiçek'e ithaf edilen İTÜ Bağlama Günlerinin ikinci gününde “Çalgı müzikleri besteciliği açısından Bağlama için yazılmış Eserler ve Düzenlemeler” konulu söyleşinin konukları Erdal Erzincan, Zeki Atagür ve Ferda Ereren, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Ali Özdemir moderatörlüğünde kürsüde bilgi ve birikimlerini aktardı.

İTÜ Bağlama Günleri'nin kapanış etkinliğinde Yön Radyo'ya da  katkılarından dolayı plaket verildi. 

Plaketi Yön Radyo Yönetimi Kurulu Başkanvekili Özhan Emiroğlu aldı. 

Emiroğlu, "ustaların izinden giden herkesi saygıyla selamlıyoruz. Bu güzellikleri gelecek kuşaklara aktaranlara gönülden sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz" diyerek teşekkür etti. İLGİLİ HABERLER